تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 110
    nARIMAn.T.M آفلاين است اخراج شده !
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 1,646 بار در 576 ارسال

دوستان سلام
    کاره ای نیستم و فقط به عنوان یکی از اعضا انتقاد میکنم
    تو بعضی پستها به کررات دیده میشه که کسی نظر مخالفی با نظر دوستی دیگه داره و از حرف خودش هم مطمئن هست به شیوه ای نظرشو میگه که به طرف مقابل بی حرمتی میشه در صورتی که اونم فقط نظرشو داده و قطعاً این حرکت مورد پسند هیچکسی نیست و فقط موجبان ناراحتیه دوستان میشه
    برای من این مشکل پیش نیومده و یا زیر سیبیلی رد کردم ولی فقط و فقط به عنوان یک عضوه طالب آموزش از تمامی دوستان خواهشمندم نظرشون رو طوری بیان کنن که طرف مقابل ناراحت نشه و قطعاً شخصی که میخونه با فهم خودش تصمیم خودش رو میگیره
    البته اکثریت دوستان رعایت میکنن
    هدف همه ما مشترکه - فهمیدن و منتقل کردن ، کاشکی میشد این پست رو بی نام نویسنده میدادم ولی نمیشد

2. 13 کاربر مقابل از nARIMAn.T.M عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

بابک آژیده آواتار ها
    بابک آژیده آفلاين است کاربر ویژه
    سن کاربر
    32
    تشکر شده 10,427 بار در 1,398 ارسال

جناب Spike کاربر ویژه بخش آبزیان آب شور شدند
    از کاربران محترم تقاضا دارم با ایشون همکاری کنند

4. 19 کاربر مقابل از بابک آژیده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    S.H.Moradi آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    36
    تشکر شده 15,497 بار در 2,642 ارسال

با سلام خدمت همه دوستان
    با کسب اجازه از آقای اسپایک و آقای آژیده
    در این چند مدتی که عضو این تالار بودم دوستان بسیاری را دیدم که به این تالار وارد شدند و بسیاری هم از تالار رفته اند یا اخراج شده اند. مطلبی را می خواستم به استحضار دوستان برسونم تا همه ما با اتکا به اون به هم دیگه کمک کنیم تا دانشمون نسبت به علم آکواریوم داری افزایش پیدا کنه و همگی بتونیم به صورت علمی از آبزیان نگهداری کینم دقیقاًمثل اون چیزی که در اروپا و آمریکا اتفاق میافته.
    در این مدت دوستانی را دیدم که متاسفانه بدون هیچ گونه دلیل خاصی و یا داشتن دلیلی علمی در مورد بعضی مباحث که به صورت کاملاً علمی مطرح شده بود به مخالفت پرداخته بودند و یا کماکان می پردازند. واقعیت این است که ما در ایران و در صنعت آکواریوم و به ویژه آب شور بسیار نوپا بوده و در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته حرفی برای گفتن نداریم. اما این بدان معنی نیست که همیشه شنونده باشیم و تا ابد پیرو گفته های اونها باشیم بلکه می تونیم فعلاً با استفاده از دانش علمی اونها و تجربه خودمون و کمک به یکدیگر جایگاه خودمون را ارتقا بدیم و یا حداقل اینکه در بسیاری از موارد مستقل باشیم. این موقعیت هرگز به دست نمیاد مگر اینکه همه دوستانی که در این سایت عضو هستند به همدیگه کمک کنیم و فکر می کنم هدف این سایت هم دقیقاً همین بوده.
    اما طرف صحبت من دوستانی هستند که بی دلیل و منطق علمی به مخالفت با مباحثی می پردازند که واقعیتهای روز این صنعت هستند. این دوستان اگر حرفی یا گفته ای منطقی و معتبر برای عرضه داشته باشند و بتوانند این گفته را با ارائه سند معتبر بیان کنند هیچ حرفی وجود نخواهد داشت و همه ما خوشحال خواهیم شد تا از این مطلب علمی و جدید استفاده کنیم و دانش خودمون رو ارتقا بدیم. اما متاسفانه به تجربه دیده شده که همه این دوستان به جای دلیل علمی آوردن به حاشیه پرداخته و جنجال و هیاهو به راه میاندازند که این موضوع همه مار را به بیراهه می کشونه و رسالت این سایت را هم به زیر سوال می بره. تا زمانی که چنین حالتهایی وجود داشته باشه هیچ کدوم از ما موفقیتی نخواهیم داشت چون همگی در یک قایق نشسته ایم و غرق شدن قایق همه ما را غرق خواهد کرد.
    در انتها می خواستم از همه دوستان استدعا داشته باشم که از پرداختن به حاشیه ها دوری کنند و اگر احساس کردند که مطلبی به اشتباه بیان شده است و یا اینکه نظری مخالف با مبحث مطرح شده دارند حتماً به صورت کاملاً دوستانه و با آوردن دلیلی علمی به مخالفت بپردازند و دلایل علمی خود را با ارائه سند معتبربیان کنند. اینکه فقط به صرف داشتن کمی تجربه و با تکیه بر اون بخواهیم به مخالفت با موضوعی کاملاً مشخص و علمی بپردازیم کمی بی انصافی است و همه ما را از هدفمان دور خواهد کرد. تجربه افراد مختلف در مورد یک موضوع مشترک در شرایط مختلف نتایج متفاوتی می دهد بنابراین به صرف تجربه کردن یک مطلب نمی توان نسخه کلی پیچید و آن اصل علمی را رد کرد.
    برای توضیح بهتر مطلب به ذکر یه مثال در مورد نور می پردازم که من برای راهنمایی دوستان مطرح کرده بودم:
    موضوع نور در صنعت آکواریوم آب شور چندین ساله که مشخص و اثبات شده است. همه جای دنیا می دونند که برای آکواریومهای ریف به نوری با مشخصات زیر نیاز است :
    میزان وات : 1 الی 2 وات به ازای هر دو لیتر آب(بسته به نوع مرجانها)
    میزان شدت نور: بسته به عمق آب 6000 الی 10000 لومن و برای اعماق بالاتر از 90 سانت بیش از 10000 لومن
    میزان کلوین یا رنگ نور: 12000 الی 20000 کلوین
    طول موج نور : 480 الی 520 نانو متر که لامپهای اکتینیک آبی رنگ تولید می کنند
    با توجه به مشخصات فوق و نوع لامپهای موجود در بازار برای آکواریومهای بالای 200 لیتر حتماً باید از لامپهای متال استفاده کرد. چون لامپهای مهتابی قادر به تولید شدت نور بالا نیستند و جاسازی تعداد زیاد اونها روی آکواریوم امکان پذیر نیست.
    تمام مطالب بالا موضوعاتی اثبات شده هستند که با یه سرچ کوچیک تو اینترنت هزار تا مقاله علمی میشه در موردش دانلود کرد. حالا بعضی از دوستان بدون آوردن هیچ گونه دلیل معتبری و فقط با اتکا به تجربه خودشون یا دوستانشون چنان بنده را مورد تاخت و تاز قرار دادند که انگار با دشمن اسلام در حال جنگ هستند. دیدن چنین صحنه هایی در این تالار واقعاً موجب آزرده شدن همه دوستانی میشه که در پی کسب مطالب صحیح و درست علمی هستند.
    واقعاً وقتی می تونیم با یه سرچ کوچیک به همه این واقعیتها برسیم چطور به خودمون اجازه میدهیم به همین راحتی و بدون دلیل معتبری فقط به صرف تجربه شخص ثالثی به این موضوع کاملاً مشخص اعتراض کنیم؟!
    امیدوارم همه دوستان از امروز تمام این صحنه ها رو به فراموشی بسپاریم و همانند اعضای یک خانواده بزرگ به همدیگه کمک کنیم تا مشکلات یکدیگه رو حل کنیم و از اعتراض های بی مورد بپرهیزیم و اگر هم ناراحتی از یکدیگر داشتیم با حسن نیت نسبت به همدیگه و با دادن پیام خصوصی مشکل را بین خودمون حل کنیم و از به حاشیه کشیده شدن کل تالار بپرهیزیم. و یا اینکه از طرف مقابل بخواهیم برای اثبات حرفهاش دلیل علمی بیاره و یا اگر در مورد حرفهاش شکی داشتیم ازش بخواهیم با آوردن مدرک معتبر حرفهایش را اثبات کند.
    امیدوارم با کمک به یکدیگر یک تالار بسیار قوی و علمی برای آبزیان آب شور در کشور ایجاد کنیم که الگوی سایر تالارها باشد.
    موفق باشید

6. 11 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Spike آواتار ها
    Spike آفلاين است کاربر ویژه بخش آبزیان آب شور
    سن کاربر
    سی و پنج
    تشکر شده 2,464 بار در 538 ارسال

Exclamation

به عقيده من يكي از عواملي كه بخش آب شور تالار نيك صالحي را منحصر به فرد كرده همين اظهار نظرهاي متفاوت در مورد موضوعات گوناگون هست. بارها شاهد بوديم بچه هاي تالار با مطرح شدن يك موضوع جديد يا خودشان دست به كار تست شده اند يا براي پيدا كردن منابع علمي شروع به سرچ در اينترنت كرده اند.
    شخصا به دليل همين نشاط و سرزندگي كه در تالار هست، اين تالار را براي فعاليت انتخاب كرده ام و اصلا جامعه تكصدايي كه فقط يك نفر پست ميزنه و بقيه سپاس ميزنند را نمي پسندم و تا وقتي كه اين مسؤليت به دوش من هست انرژي من صرف اين خواهد شد كه تالار براي همه قابل استفاده باشد.
    اما عدم تحمل سليقه مخالف به شكلي كه باعث توهين بشه به هيچ عنوان قابل قبول نيست. از كليه دوستان خواهش ميكنم ضمن حفظ اين روحيه منتقد و تلاشگر از مدار نزاكت خارج نشوند. من براي حفظ انضباط تالار بطور مداوم گفتگوها را كنترل مي كنم و با افراد خاطي مطابق قوانين فروم -كه حتما مطالعه كرده ايد- برخورد خواهد شد.

8. 15 کاربر مقابل از Spike عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Sony2009 آفلاين است کاربر معمولي
    تشکر شده 192 بار در 85 ارسال

با سلام
    مطلبي كه من به وضوح مي بينم روش بيان پاسخ بعضي بزرگانه كه چندان جالب توجه نيست.يعني چنان به سوال و سوال كننده تاخته مي شه كه طرف از دريافت پاسخ پشيمون ميشه...اين كار باعث ميشه بعضي از آماتورها مثل من نتونند سوالهاشون رو بپرسند ... در ضمن استفاده از "!" و "؟" به كرات در انتهاي جملات شايد چندان قشنگ نباشه(چون موضوع رو از حالت تعجب و پرسش معمولي خارج مي كنه.) بهتر است با لهني ملايم تر و گفتاري درخور تالار اشتباهات طرف گوشزد بشه كه بتونه بدون سرخورگي اصلاح كنه.
    ممنون

10. کاربر مقابل از Sony2009 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

S.H.Moradi آواتار ها
    S.H.Moradi آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    36
    تشکر شده 15,497 بار در 2,642 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط sony2009 نمایش پست ها
    با سلام
    مطلبي كه من به وضوح مي بينم روش بيان پاسخ بعضي بزرگانه كه چندان جالب توجه نيست.يعني چنان به سوال و سوال كننده تاخته مي شه كه طرف از دريافت پاسخ پشيمون ميشه...اين كار باعث ميشه بعضي از آماتورها مثل من نتونند سوالهاشون رو بپرسند ... در ضمن استفاده از "!" و "؟" به كرات در انتهاي جملات شايد چندان قشنگ نباشه(چون موضوع رو از حالت تعجب و پرسش معمولي خارج مي كنه.) بهتر است با لهني ملايم تر و گفتاري درخور تالار اشتباهات طرف گوشزد بشه كه بتونه بدون سرخورگي اصلاح كنه.
    ممنون
    سلام
    واقعاً فکر می کنید که این دوستان سوالاتشون یا مسایلی را که مطرح می کنند برای حل مشکل یا رفع یک موضوع مهم است؟ با خوندن چند تا از پستاشون کاملاً متوجه می شوید که هدفشون اطلاع رسانی یا کمک به حل مسئله نیست و کاملاً با هدفی مشخص و جبهه گیری کامل پست می زنند. چون برای حرفهاشون هیچ وقت دلیلی علمی یا مطلبی به درد بخور اعلام نمی کنند و هر جا که برای پاسخ دادن جوابی علمی یا منطقی پیدا نمی کنند شروع می کنند به راه اندازی جنجال و هیاهو. این دوستان برای اصلاح پست نمی زنند برای خراب کردن پست می زنند.
    موفق باشید

12. 7 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

بابک آژیده آواتار ها
    سن کاربر
    32

سلام

دوستان عزیز همه چیز کاملا مشخصه و دیگه لزومی نداره راجع بهش بحثی بشه
    تا جایی که یادمه همین دوستانی که امروز سنگ مهران عزیز رو به سینه میزنن کمتر از چند هفته قبل منتقد درجه 1 ایشون بودند و تو پیغام خصوصی مدام ایشون رو به چالش میکشیدند و تقضای برکناری ایشون رو داشتند!!!!!!!

قوانین فروم مشخصه و هیچ انتقادی هم بهش وارد نیست
    برای بار آخر تذکر میدم.لطفا جنگ و جدل ها رو تموم کنید
    در صورت تکرار کاربران خاطی برای همیشه اخراج میشن

با تشکر
    بابک آژیده

14. 13 کاربر مقابل از بابک آژیده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

cox1378 آواتار ها
    cox1378 آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    29
    تشکر شده 534 بار در 115 ارسال

دوستان هدف نهایی هر شخصی که دانش و تجربیات خودشو با دیگران از طریق این فروم به اشتراک میگذاره بالا بردن سطح کیفی فروم ,ارتقای دانش افراد و در نهایت جلوگیری از مرگ مخلوقات زیبای خداوند است.ولی گاها مشاهده میشه که برخی افراد با مطرح ساختن ادعاهای عجیب سعی در گمراه کردن تازه کارها و پایین آوردن کیفیت نیک صالحی میشن.برای نمونه می توان به ادعای يكي از دوستان در مورد تاثیر co2 بر رشد پولیپ ها اشاره کرد که ادعایی کاملا بی اساس است مثل اینکه بگوییم آب در 20 درجه به جوش می آید ویا اینکه داروی کوردون یک روزه سفیدک را نابود می کند. ممکن است با تجربه ها گول این حرفها را نخورنداماطرح چنین اطلاعات اشتباهی خیلی از دوستان را به بیراهه می کشاند
    پس بهتر است به جای لجبازی و هیاهو ادعای خود را با دلیل و مدرک ارایه کنیم تا همه بتوانند از دانش یکدیگر بهره ببرند:)
    ویرایش توسط cox1378 : November 24th, 2009 در ساعت 03:06 PM

16. 6 کاربر مقابل از cox1378 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

amir mohammad24 آواتار ها
    amir mohammad24 آفلاين است کاربر متوسط
    تشکر شده 579 بار در 237 ارسال

پیش فرض سلام

چرا انقدر اخراجی داشتیم ؟
    به نام خدا
    ---------------------------------

قدرت شما را قوی میسازد ولی اعمال و اعتقادات شما باعث احترام به شماست .

نبین که می گوید ببین چه می گوید .

اگر انسات قدرت پیروز شدن بر نفسش را داشته باشد در همه ی کار ها می تواند پیروز شود

مرحوم استا بروسلی

18. کاربر مقابل از amir mohammad24 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

پیش فرض سلام

دوستان
    یه جمله هست میگه :

بهترین چبز برای نادان سکوت است و اگر این بدانستی نادان نبودی !

;)

>:w<
    به نام خدا

اگر انسات قدرت پیروز شدن بر نفسش را داشته باشد در همه ی کار ها می تواند پیروز شود

مرحوم استا بروسلی

20. 2 کاربر مقابل از amir mohammad24 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mahdibagheri آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    23
    تشکر شده 63 بار در 27 ارسال

با سلام.
    دلیل این اخراج ها رو یکی توضیح میده .چون ما که چیزی ندیدیم .شاید تو پیغامه خصوصی.....؟!!
    نمی خوام اسم شخصی رو بیارم .ولی به نظرم اخراج mo-bid اشتباه بود.چون تنها کسی بود که هم اطلاعات خوبی داشت .هم تجربه زیاد و هم اینکه اکثرا انلاین بود و به همه پست ها سر میزد و جوابه کامل میداد.
    البته کسای دیگه ای مثل اقای مرادی و ... هستند که اطلاعاتشون کامله ولی همیشه نیستند و به همه بخش ها جواب نمی دن(شاید به خاطر مشغله باشه).
    نمونش من یه سوالی تو بخش نور پرسیدم بعد یه روز هنوز جوابی براش ندیدم.این در صورتیه که قبلا همین که سوال رو میفرستادی حداقل 3 -4 تا جواب خوب براش میدیدی.
    الان هم که اودم دیدم اقای Soli1998 اخراج شده.
    فکر کنم این اخراج کردنا نه تنها اون دوستانو از ما جدا کرد بلکه باعث شد بعضی از بچه های خوب هم دلسرد بشنو کمتر سر بزنن.(مثل نریمان عزیز)
    حداقل این نظر من بود.
    ممنون.

22. 14 کاربر مقابل از mahdibagheri عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Spike آواتار ها
    Spike آفلاين است کاربر ویژه بخش آبزیان آب شور
    سن کاربر
    سی و پنج
    تشکر شده 2,464 بار در 538 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdibagheri نمایش پست ها
    با سلام.
    دلیل این اخراج ها رو یکی توضیح میده .چون ما که چیزی ندیدیم .شاید تو پیغامه خصوصی.....؟!!
    نمی خوام اسم شخصی رو بیارم .ولی به نظرم اخراج mo-bid اشتباه بود.چون تنها کسی بود که هم اطلاعات خوبی داشت .هم تجربه زیاد و هم اینکه اکثرا انلاین بود و به همه پست ها سر میزد و جوابه کامل میداد.
    البته کسای دیگه ای مثل اقای مرادی و ... هستند که اطلاعاتشون کامله ولی همیشه نیستند و به همه بخش ها جواب نمی دن(شاید به خاطر مشغله باشه).
    نمونش من یه سوالی تو بخش نور پرسیدم بعد یه روز هنوز جوابی براش ندیدم.این در صورتیه که قبلا همین که سوال رو میفرستادی حداقل 3 -4 تا جواب خوب براش میدیدی.
    الان هم که اودم دیدم اقای Soli1998 اخراج شده.
    فکر کنم این اخراج کردنا نه تنها اون دوستانو از ما جدا کرد بلکه باعث شد بعضی از بچه های خوب هم دلسرد بشنو کمتر سر بزنن.(مثل نریمان عزیز)
    حداقل این نظر من بود.
    ممنون.
    آقای mo_bid اخراج شدند چون همزمان با دو ID درگفتگوهای آب شور شرکت میکردند و ID دوم در تایید نظرات ID اول پست می داد. این کار خلاف قوانین فروم است .

24. 9 کاربر مقابل از Spike عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

بابک آژیده آواتار ها
    سن کاربر
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط Spike نمایش پست ها
    آقای mo_bid اخراج شدند چون همزمان با دو ID درگفتگوهای آب شور شرکت میکردند و ID دوم در تایید نظرات ID اول پست می داد. این کار خلاف قوانین فروم است .
    ایشون با 4 نام کاربری به صورت همزمان فعالیت داشتند(محمد 1360 ,raha_n79,....)
    در واقع خانم raha همون mo_bid بوده!!!!
    3 نام کاربری برای همیشه اخراج شد.mo_bid ده روز
    ویرایش توسط بابک آژیده : November 24th, 2009 در ساعت 03:26 PM

26. 11 کاربر مقابل از بابک آژیده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

بابک آژیده آواتار ها
    سن کاربر
    32

جناب S.H.Moradi کاربر ویژه بخش آبزیان آب شور شدند
    از کاربران محترم تقاضا دارم با ایشون همکاری کنند

28. 14 کاربر مقابل از بابک آژیده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

saeid svc آواتار ها
    saeid svc آفلاين است كاربر عالي
    سن کاربر
    23
    تشکر شده 1,658 بار در 545 ارسال

باعرض سلام و ادب خدمت تمامی دوستان و با عرض خوشامد گویی به دوستان تازه وارد
    از این دوستان خواهش میکنم که هر سوال یا پاسخ رو در قسمت خود ارائه دهند که نظم به هم نخوره .
    با تشکر و سپاس

30. 6 کاربر مقابل از saeid svc عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mahdifakhrizadeh آواتار ها
    mahdifakhrizadeh آفلاين است كاربر كارامد

سن کاربر
    27
    تشکر شده 6,515 بار در 1,408 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdibagheri نمایش پست ها
    با سلام.
    ممنون.
    سلام
    دوست خوبم سرعت در پاسخگویی خیلی خوبه ولی مهمتر از اون صحت و کامل بودن پاسخ است.
    ما نمانیم و عکس ما ماند
    گردش روزگار بر عکس است
    عکسهای آکواریوم آب شور من

32. 9 کاربر مقابل از mahdifakhrizadeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

vatanema آواتار ها
    vatanema آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    1358
    تشکر شده 169 بار در 50 ارسال

سلام
    یه مبحث با عنوان " گیاهان آب شور" باز کردم (یعنی قصد داشتم اضافه کنم که ظاهرا فقط مدیران این امکان رو دارند) قبلن بصورت متفرقه در موردش بحث شده اما بصورت جامع نه.اگر مدیران محترم دیدند وجود چنین تایپیکی مفید هست لطفن اضافه کنند تا بیشتر در مورد فواید گیاه در تانک آب شور (چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ کمک به حذف نیترات و فسفات) بحث بشه.
    با تشکر
    ویرایش توسط vatanema : November 30th, 2009 در ساعت 03:16 PM

34. 4 کاربر مقابل از vatanema عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mahdifakhrizadeh آواتار ها
    mahdifakhrizadeh آفلاين است كاربر كارامد

سن کاربر
    27
    تشکر شده 6,515 بار در 1,408 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط vatanema نمایش پست ها
    سلام
    یه مبحث با عنوان " گیاهان آب شور" باز کردم (یعنی قصد داشتم اضافه کنم که ظاهرا فقط مدیران این امکان رو دارند) قبلن بصورت متفرقه در موردش بحث شده اما بصورت جامع نه.اگر مدیران محترم دیدند وجود چنین تایپیکی مفید هست لطفن اضافه کنند تا بیشتر در مورد فواید گیاه در تانک آب شور (چه از لحاظ زیبایی و چه از لحاظ کمک به حذف نیترات و فسفات) بحث بشه.
    با تشکر
    سلام
    به نظرم این بحث همسو با بحث رفیجیوم هست و میشه در همون قسمت بحث بشه.
    ما نمانیم و عکس ما ماند
    گردش روزگار بر عکس است
    عکسهای آکواریوم آب شور من

36. 6 کاربر مقابل از mahdifakhrizadeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

پیش فرض سلام

آقا نریمان چرا اخراج شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    به نام خدا

مرحوم استا بروسلی

38. 2 کاربر مقابل از amir mohammad24 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

geladiators آواتار ها
    geladiators آفلاين است كاربر عالي
    سن کاربر
    27
    تشکر شده 3,175 بار در 564 ارسال

مدیران محترم با توجه به دردسری که دوستان تازه وارد و حتی خود من هنگام وردو به این سایت در رابطه با یافتن روش های کاهش نیترات داشتم و با یک بررسی اجمالی بر سایت های خارجی پیشنهاد ایجاد یک تاپیک کلی با موضوع راهها و روش های حذف و کاهش نیترات را دارم که در این تاپیک به تفکیک بخشهای رفیجیوم دنیتراتور ats و .... در آنها به صورت زیر مجموعه منتقل شوند که هم از پراکندگی بحثها جلوگیری شود هم یافتن آنها راحتتر باشد

عکس های آکواریوم آب شور احسان مرادیان نژاد

گرگها خوب بدانند در این ایل غریب
    گر پدر مرد، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه مردان قبیله همگی کشته شدند
    توی گهواره چوبی پسری هست هنوز

40. 8 کاربر مقابل از geladiators عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین