تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 110
    geladiators آواتار ها
    geladiators آفلاين است كاربر عالي
    سن کاربر
    27
    تشکر شده 3,175 بار در 564 ارسال

خب پیشنهاد قبلی من که انگار فعلا خبری ازش نیست
    اما الان یه خواهشی از دوستان دارم دوستان قدیمی تر لطف کنند این انجمن را تبدیل به انجمنی صرفا برای پاسخ به سوالات دوستان تازه وارد نکنند به علت اینکه تنها منبع پارس یقابل اعتماد همکنون اینجا بوده و در هر صورت کشور عزیز ما با این حجم از منابع طبیعی و دریایی و زیستی احتیاج به یک تالار کاملا تخصصی (نیک صالحی) دارد لیکن مدتی است که دوستان و مدیران صرفا به پاسخگویی مشغول هستند.از مدیران خواهشمند ام هر هفته یا هر مدت زمانی که صلاح میدانند با ارائه یک مبحث جدید و شاید هم تکراری اما متفاوت و بحث وتبادل نظر در رابطه با آن سعی کنند به همراهی دیگر دوستان عمق مطالب تاپیک آبزیان آبهای شور را بیشتر کنند هدف نهایی من زیاد کردن حجم مطالب نبوده و صرفا ایجاد منبع و مرجعی به زبان پارسی برای دوستان می باشد
    با تشکر
    احسان مرادیان نژاد

عکس های آکواریوم آب شور احسان مرادیان نژاد

گرگها خوب بدانند در این ایل غریب
    گر پدر مرد، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه مردان قبیله همگی کشته شدند
    توی گهواره چوبی پسری هست هنوز

2. 12 کاربر مقابل از geladiators عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

saeid svc آواتار ها
    saeid svc آفلاين است كاربر عالي
    سن کاربر
    23
    تشکر شده 1,658 بار در 545 ارسال

از کلیه دوستانی که زبونم لال تانکشون یا ماهیشون دچار بیماری میشه خواهشاً قبلا از ایجاد یه مبحث از ماهی یا تانکشون یه عکس تقریبا واضح تهیه کنن واسه راهنمایی بهتر .
    باتشکر

4. 5 کاربر مقابل از saeid svc عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

geladiators آواتار ها
    سن کاربر
    27

از مدیران خواهشمندم این قسمت نیترات زدایی را ایجاد بفرمایند که بتوانیم سر وسامانی به این بحث دهیم و این مبحث را از بقیه جدا کنیم چند مطلبی بود که می خواستم بر روی تالار قرار دهم اما هرچه فکر کردم مربوط به بخش خاصی نمی شود جز بخش راه ها و روش های حذف نیترات

6. 3 کاربر مقابل از geladiators عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

بابک آژیده آواتار ها
    بابک آژیده آفلاين است کاربر ویژه
    سن کاربر
    32
    تشکر شده 10,427 بار در 1,398 ارسال

جناب mahdifakhrizadeh کاربر ویژه بخش آبزیان آب شور شدند

جناب S.H.Moradi مدیر کل بخش آبزیان آب شور شدند
    مدیریت کلیه بخش های آب شور با آقای مرادی است. از تمام مدیران و کاربران بخش آب شور تقاضا دارم با ایشون همکاری داشته باشند

با تشکر
    بابک آژیده

8. 11 کاربر مقابل از بابک آژیده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

vatanema آواتار ها
    vatanema آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    1358
    تشکر شده 169 بار در 50 ارسال

پیش فرض ماهی قرمز عید

نزدیک به یک ماه تا آغاز سال نو مونده و همین روزها گوشه خیابون ها پر میشه از ماهی فروشهایی که ماهی قرمز یا گلد فیش میارن و می فروشند.
    برای من و خیلی های دیگه دیدن این صحنه ها زیاد خوشایند نیست.علتش رو الان عرض می کنم خدمتتون.

1. با خرید این ماهی ها و نگهداری اونها در شرایط غیر استاندارد، اسارت و مرگی تدریجی رو واسه این ماهی های بدبخت رقم زده ایم.
    2. بیشتر این ماهی ها در شرایط غیر بهداشتی تکثیر شده اند و برای فروش عرضه میشن.(اکثرشون قبل از رسیدن به کنار خیابون می میرند) بیشتر اونها بیمار هستند و چون بچه ها بیشتر با اینها سر و کار دارند،خطر بیماری های قارچی و پوستی متوجه کودکان است.
    3. بعضی از هموطنان از سر لطف و دلسوزی این ماهی ها رو در رودخانه ها و برکه ها و دریاچه های آب شیرین رها می کنند که این کار هم عواقب جبران ناپذیری برای محیط زیست به همراه دارد.این ماهی ها بسیار مقاوم هستند و منابع غذایی و قلمرو ماهی های بومی را به سرعت مال خود می کنند.به قولی آفت هستند و باعث انقراض نسل ماهی های بومی رودخانه های داخلی می شوند.

و سوال اساسی اینکه کجای فرهنگ باستانی ما و نوروز عزیز ما از "گلد فیش" نام برده شده؟!
    بجاست تا بیاد بیاوریم حتی اگر ماهی را نماد زندگی بدانیم، ندانسته از آن به عنوان سمبل مرگ استفاده می کنیم.
    پیشنهاد می شود کاربران فعال این انجمن در فرصت باقیمانده تا روزهای پایانی سال، تلاش خود را جهت ارتقاء دانش، فرهنگ و باور دوستان،اقوام و اطرافیان خود بکار ببندند.

پی نوشت:
    - اگر نکات دیگری به ذهن دوستان می رسد لطفا مطلب بالا را تکمیل کنید.
    - اگر موافق باشید میشه این مطلب رو توی بخش های دیگه تالار هم گسترش داد.

10. 10 کاربر مقابل از vatanema عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mahdifakhrizadeh آواتار ها
    mahdifakhrizadeh آفلاين است كاربر كارامد

سن کاربر
    27
    تشکر شده 6,515 بار در 1,408 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    جناب mahdifakhrizadeh کاربر ویژه بخش آبزیان آب شور شدند

جناب s.h.moradi مدیر کل بخش آبزیان آب شور شدند
    مدیریت کلیه بخش های آب شور با آقای مرادی است. از تمام مدیران و کاربران بخش آب شور تقاضا دارم با ایشون همکاری داشته باشند

با تشکر
    بابک آژیده
    سلام
    از حسن توجه و اعتماد مدیران تالار به خصوص جناب آژیده و آقای مرادی تشکر میکنم.
    امیدوارم بتونم در کنار جناب مرادی برای همه دوستان و خانواده بزرگ نیک صالحی مثمر ثمر واقع بشم.
    ما نمانیم و عکس ما ماند
    گردش روزگار بر عکس است
    عکسهای آکواریوم آب شور من

12. 8 کاربر مقابل از mahdifakhrizadeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

geladiators آواتار ها
    سن کاربر
    27

دوستان آیا شما هم با تغییرات جدید در سایت نمی توانید لیست افرادی که در حال حاضر در ان بخش آن لاین میباشند را مشاهده کنید ؟
    اگر این اتفاق افتاده است از مدیران خواهشمندم این امکان را به سایت بازگردانید

14. 3 کاربر مقابل از geladiators عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

بابک آژیده آواتار ها
    سن کاربر
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط geladiators نمایش پست ها
    دوستان آیا شما هم با تغییرات جدید در سایت نمی توانید لیست افرادی که در حال حاضر در ان بخش آن لاین میباشند را مشاهده کنید ؟
    اگر این اتفاق افتاده است از مدیران خواهشمندم این امکان را به سایت بازگردانید
    سلام خدمت شما دوست عزیز
    جمعیت نیکصالحی تو بخش آکواریوم خیلی زیاد شده و اگر بخوایم اون آمار قدیمی رو پایین صفحه نمایش بدیم(به دلیل گرفتن سرعت در حین لود شدن صفحه) صفحه خیلی دیر لود میشه و بعضا خطاهای دیتا بیس و .... میده
    بنا بر این تا اضافه کردن رم روی سرور بهتره به همین صورت ادامه بدیم

با تشکر
    بابک

16. 10 کاربر مقابل از بابک آژیده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

شیاطین سرخ آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    29
    تشکر شده 263 بار در 60 ارسال

سلام
    دوستان نظرتون چیه یک مبحث جدید در مورد ماهیان اب شور راه بندازیم فقط در مورد ماهیان در مورد شرایط نگهداری انها در تانک؟

18. کاربر مقابل از شیاطین سرخ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

محمد صادق بهمنش آواتار ها
    محمد صادق بهمنش آفلاين است كاربر عالي
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 3,423 بار در 825 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط vatanema نمایش پست ها
    نزدیک به یک ماه تا آغاز سال نو مونده و همین روزها گوشه خیابون ها پر میشه از ماهی فروشهایی که ماهی قرمز یا گلد فیش میارن و می فروشند.
    برای من و خیلی های دیگه دیدن این صحنه ها زیاد خوشایند نیست.علتش رو الان عرض می کنم خدمتتون.

1. با خرید این ماهی ها و نگهداری اونها در شرایط غیر استاندارد، اسارت و مرگی تدریجی رو واسه این ماهی های بدبخت رقم زده ایم.
    2. بیشتر این ماهی ها در شرایط غیر بهداشتی تکثیر شده اند و برای فروش عرضه میشن.(اکثرشون قبل از رسیدن به کنار خیابون می میرند) بیشتر اونها بیمار هستند و چون بچه ها بیشتر با اینها سر و کار دارند،خطر بیماری های قارچی و پوستی متوجه کودکان است.
    3. بعضی از هموطنان از سر لطف و دلسوزی این ماهی ها رو در رودخانه ها و برکه ها و دریاچه های آب شیرین رها می کنند که این کار هم عواقب جبران ناپذیری برای محیط زیست به همراه دارد.این ماهی ها بسیار مقاوم هستند و منابع غذایی و قلمرو ماهی های بومی را به سرعت مال خود می کنند.به قولی آفت هستند و باعث انقراض نسل ماهی های بومی رودخانه های داخلی می شوند.
    و سوال اساسی اینکه کجای فرهنگ باستانی ما و نوروز عزیز ما از "گلد فیش" نام برده شده؟!
    بجاست تا بیاد بیاوریم حتی اگر ماهی را نماد زندگی بدانیم، ندانسته از آن به عنوان سمبل مرگ استفاده می کنیم.
    پیشنهاد می شود کاربران فعال این انجمن در فرصت باقیمانده تا روزهای پایانی سال، تلاش خود را جهت ارتقاء دانش، فرهنگ و باور دوستان،اقوام و اطرافیان خود بکار ببندند.

پی نوشت:
    - اگر نکات دیگری به ذهن دوستان می رسد لطفا مطلب بالا را تکمیل کنید.
    - اگر موافق باشید میشه این مطلب رو توی بخش های دیگه تالار هم گسترش داد.
    دوستان سلام
    اما بازم صحبت ماهیای قرمز کوچولو که حالا دیگه کم کم داره موقع اومدنشون به خونه های ما میشه
    اما چنتا نکته کوچولو
    1-علت قرار گرفتنشون رو سفره هفت سین ما : همونطور که دوستان میدونن ظاهرن این ماهی ها همزمان با ورود چای به ایران وارد ایران شدن و چون در اون موقع با نام عربیشون یعنی سمک وارد شدن پریدن رو سفره زیبای هفت سین ایرانی (خب اولش س داره دیگه)

2- من هیچ جا و در هیچ منبعی نخوندم و نشنیدم که بیماریی از طریق این کوچولو ها به انسان منتقل بشه و فکر هم نمی کنم کسی از این زبون بسته ها بتونه قارچ بگیره؟!

3- ما چرا همیشه صورت مسئله رو پاک می کنیم. فرهنگ ما بزرگترین چیزی هست که ما داریم چطور تو جشن گوجه اسپانیا هزاران تن کوجه حروم میشه همه هم تو تلویزین نیگاه میکنم کیف هم میکنیم ! اون خوب چون اسپانیا میگه و ماهی داشتن بده چون مال ماس؟
    چرا بجای اینکه بیایم بگیمماهی داشتن غلطه نمیایم به مردم روش درست ماهی داشتن رو یاد بدیم! چرا کاری نکیتم دانش مردم اینقدر بالا بره که یاد بگیرن چطور این موجودات دوست داشتنی رو به صحیح ترین شکلش نگه دارن؟

4- من شنیدم تو اصفهان جایی هست که شما بعد از عید میبری ماهیتو تحویل میدی به این ترییب دیگه ماهیی وارد آبهای جاری نمیشه که بخواد افت بشه و ...
    ببینید دوستان من به این میگن فرهنگ سازی این دزستشه چرا ما این کارارو رونق ندیم
    چرا با اولین مشکلی پی پاک کردن صورت مسئله هستیم
    همه جای دنیا مهمترین چیز فرهنگ جامعه هستش هفت سین یکی از زیبا ترین فرهنگ های ما و در حقیقت نماد خرد و بزرگ منشی و سعت طبع ایرانی است
    ییخشید که زیاد حرف زدم به هر حال این صرفا نظر شخصی من بود
    یا علی
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : March 3rd, 2010 در ساعت 07:48 AM
    بهترین راه برای داشتن یک ایده خوب این است که ایده های زیادی داشته باشیم
    (linus pauling)

20. 6 کاربر مقابل از محمد صادق بهمنش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

كاوه زنگنه آفلاين است كاربر كارامد

سن کاربر
    35
    تشکر شده 5,701 بار در 1,291 ارسال

نظرت از نظر من درسته ولي :
    بيماريهاي مشترك دام و انسان رو اگه مطالعه كني ميبيني كه رايج ترين و بزرگترين مشكل ماهيان در ارتباط با بيماري قابليت انتقال باكتري سالمونلا هستش كه ورود اون به بدن باعث بروز بيماريهاي دستگاه گوارش ميشه ماهي و لاك پشت متهم درجه 1 اين انتقال هستن
    هر چه قدر هم كه تلاش كني نميتوني فرهنگ كل مردم رو عوض كني همين الان اكثر مردم ماهي ميخرن تا بميره يعني براشون مهم نيست كه بمونه يا نه فقط روي سفره هفت سين باشه بسه بعد از اون ميشه اسباب بازي بچه ها و ظرف يك هفته مرگ حالا شما هر چقدر هم تسهيلات براي نگهداري ماهي قرمز فراهم كني چون طرف پولشو داده و بعد مفتي قرار ببره بده به يه جائي تا چند وقت از خواب و خوراك ميفته و در نتيجه بهترين وضع اينه كه خودم پولشو دادم و اختيارش دست خودمه

اين كه ماهي رو از سر سفره برداريم خيلي بيشتر از اوني كه طول كشيد تا بياريمش سر سفره زمان مي بره ولي به نظر من ايجاد فرهنگ مناسب نگهداري از اين ماهيها بيشتر زمان مي بره و شايد با عنوان اين كه برداشتنش بهترين راهه زودتر به نتيجه برسيم

در كل نگهداشتن يه موجود زنده اعم از چرنده و درنده و خزنده و غوصنده ( براي ماهيها قافيه پيدا نكردم ) با عدم تامين امكانات كافي كار درستي نيست
    سنگيني يادهاي سياه را با تنهايي دو چندان مي کني …
    به ميان آدميان رو و در شادماني آنها سهيم شو
    لبخند آدميان انديشه هاي سياه را کمرنگ و دلت را گرم خواهد نمود

ارد

22. 9 کاربر مقابل از كاوه زنگنه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

vatanema آواتار ها
    vatanema آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    1358
    تشکر شده 169 بار در 50 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق 110 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    اما بازم صحبت ماهیای قرمز کوچولو که حالا دیگه کم کم داره موقع اومدنشون به خونه های ما میشه
    اما چنتا نکته کوچولو
    1-علت قرار گرفتنشون رو سفره هفت سین ما : همونطور که دوستان میدونن ظاهرن این ماهی ها همزمان با ورود چای به ایران وارد ایران شدن و چون در اون موقع با نام عربیشون یعنی سمک وارد شدن پریدن رو سفره زیبای هفت سین ایرانی (خب اولش س داره دیگه)

2- من هیچ جا و در هیچ منبعی نخوندم و نشنیدم که بیماریی از طریق این کوچولو ها به انسان منتقل بشه و فکر هم نمی کنم کسی از این زبون بسته ها بتونه قارچ بگیره؟!

3- ما چرا همیشه صورت مسئله رو پاک می کنیم. فرهنگ ما بزرگترین چیزی هست که ما داریم چطور تو جشن گوجه اسپانیا هزاران تن کوجه حروم میشه همه هم تو تلویزین نیگاه میکنم کیف هم میکنیم ! اون خوب چون اسپانیا میگه و ماهی داشتن بده چون مال ماس؟
    چرا بجای اینکه بیایم بگیمماهی داشتن غلطه نمیایم به مردم روش درست ماهی داشتن رو یاد بدیم! چرا کاری نکیتم دانش مردم اینقدر بالا بره که یاد بگیرن چطور این موجودات دوست داشتنی رو به صحیح ترین شکلش نگه دارن؟

4- من شنیدم تو اصفهان جایی هست که شما بعد از عید میبری ماهیتو تحویل میدی به این ترییب دیگه ماهیی وارد آبهای جاری نمیشه که بخواد افت بشه و ...
    ببینید دوستان من به این میگن فرهنگ سازی این دزستشه چرا ما این کارارو رونق ندیم
    چرا با اولین مشکلی پی پاک کردن صورت مسئله هستیم
    همه جای دنیا مهمترین چیز فرهنگ جامعه هستش هفت سین یکی از زیبا ترین فرهنگ های ما و در حقیقت نماد خرد و بزرگ منشی و سعت طبع ایرانی است
    ییخشید که زیاد حرف زدم به هر حال این صرفا نظر شخصی من بود
    یا علی
    ممنون از توجه شما
    بحث من هم این هست که اول سطح آگاهی مردم نسبت به مسائلی که عنوان شد بالا بره.خود مردم هستند که در نهایت تصمیم می گیرند چی براشون بهتره.
    زمانی استفاده از کمربند ایمنی خنده دار بود.تلویزیون و داداش سیا به مردم یاد دادند که وسیله خوبی است.الان دیگه تقریبا فرهنگ شده.
    من و شما حداقل کاری که می تونیم بکنیم اینه که توی دید و بازدید های عید حرف این ماهی ها رو پیش بکشیم و در موردشون به اقوام و دوستان آموزش بدیم (از نوع نامحسوس).
    از خودشون بپرسیم چرا می خرند؟ چطور نگهداری اش می کنند و تا چه مدت تونسته اند زنده نگه اش دارند؟
    پی نوشت:
    رفتار مردم اسپانیا در مورد گوجه فرنگی رو هیچ کس ستایش نکرده.رفتار این مردم با گاو ها در همه جای دنیا نکوهیده است و خودشون هم دارند یواش یواش بساط گاوبازی رو جمع می کنند.

24. 6 کاربر مقابل از vatanema عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط geladiators نمایش پست ها
    خب پیشنهاد قبلی من که انگار فعلا خبری ازش نیست
    اما الان یه خواهشی از دوستان دارم دوستان قدیمی تر لطف کنند این انجمن را تبدیل به انجمنی صرفا برای پاسخ به سوالات دوستان تازه وارد نکنند به علت اینکه تنها منبع پارس یقابل اعتماد همکنون اینجا بوده و در هر صورت کشور عزیز ما با این حجم از منابع طبیعی و دریایی و زیستی احتیاج به یک تالار کاملا تخصصی (نیک صالحی) دارد لیکن مدتی است که دوستان و مدیران صرفا به پاسخگویی مشغول هستند.از مدیران خواهشمند ام هر هفته یا هر مدت زمانی که صلاح میدانند با ارائه یک مبحث جدید و شاید هم تکراری اما متفاوت و بحث وتبادل نظر در رابطه با آن سعی کنند به همراهی دیگر دوستان عمق مطالب تاپیک آبزیان آبهای شور را بیشتر کنند هدف نهایی من زیاد کردن حجم مطالب نبوده و صرفا ایجاد منبع و مرجعی به زبان پارسی برای دوستان می باشد
    با تشکر
    احسان مرادیان نژاد
    احسان جان فرمایش شما متین اما من میخوام یه توضیح کوچیک اضافه کنم
    دانش اب شور در ایران یه دانش نوپاس
    ما برای اینکه بتونیم بحث هایی با سطح علمی خیلی بالا داشته باشیم نیاز به افرادی با سطح علمی بالا داریم. تو جمع خودمون اگه بگردی شاید نهایت 6 نفر رو بتونی پیدا کنی که در این سطح از دانش باشن پس ابتدای به امر ما نیاز به تربیت افراد بیشتری هستیم تا افرادی که سطح دانش بالایی دارن زیاد بشن آنگاه خود به خود سطح علمی سایت بالا و بالا تر میره
    به نظر من سایت در این ضمینه داره رسالتشو بسیار عالی انجام میده
    ممکنه الان سطح سوالا پایین به نظر برسه اما همین ها باعث میشه سطح کلی بالا و بالا تر بره و در آینده ای نه چندان دور ما دارای جمع کثیری از افراد باشیم که از لحاظ دانش آب شور همگی در سطح بالایی هستند اون موقه خود به خود شاهد افزایش تعداد پست هاییبا بار علمی بالا خواهیم بود
    (با تشکر از همه دوستانی که به سوالهای ما تازه واردها با صبر و حوصله جواب میدن خصوصا اقا احسان اقا مهدی آقای مرادی و اقا کاوه و بقیه بزرگان سایتکه من بیشتر اطلاعاتی که الان در ضمینه ابشور دارم رو از این دوستان دارم(هر چند هنوز اطلاعاتم قطره ای از دریاس) )
    (linus pauling)

26. 4 کاربر مقابل از محمد صادق بهمنش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

geladiators آواتار ها
    سن کاربر
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق 110 نمایش پست ها
    احسان جان فرمایش شما متین اما من میخوام یه توضیح کوچیک اضافه کنم
    دانش اب شور در ایران یه دانش نوپاس
    ما برای اینکه بتونیم بحث هایی با سطح علمی خیلی بالا داشته باشیم نیاز به افرادی با سطح علمی بالا داریم. تو جمع خودمون اگه بگردی شاید نهایت 6 نفر رو بتونی پیدا کنی که در این سطح از دانش باشن پس ابتدای به امر ما نیاز به تربیت افراد بیشتری هستیم تا افرادی که سطح دانش بالایی دارن زیاد بشن آنگاه خود به خود سطح علمی سایت بالا و بالا تر میره
    به نظر من سایت در این ضمینه داره رسالتشو بسیار عالی انجام میده
    ممکنه الان سطح سوالا پایین به نظر برسه اما همین ها باعث میشه سطح کلی بالا و بالا تر بره و در آینده ای نه چندان دور ما دارای جمع کثیری از افراد باشیم که از لحاظ دانش آب شور همگی در سطح بالایی هستند اون موقه خود به خود شاهد افزایش تعداد پست هاییبا بار علمی بالا خواهیم بود
    (با تشکر از همه دوستانی که به سوالهای ما تازه واردها با صبر و حوصله جواب میدن خصوصا اقا احسان اقا مهدی آقای مرادی و اقا کاوه و بقیه بزرگان سایتکه من بیشتر اطلاعاتی که الان در ضمینه ابشور دارم رو از این دوستان دارم(هر چند هنوز اطلاعاتم قطره ای از دریاس) )
    محمد صادق جان بسیار سپاس از حسن توجه شما
    صادق جان منظور بنده از اینکه دوستان و اساتید قدیمی تر صرفا به پاسخگویی به دوستان تازه وارد و دوستانی که مثل بنده دانش چندانی در آب شور ندارند نپردازند این نبود که کلا این موضوع را به کناری نهاده و به بحث های علمی تر پرداخته شود
    بنده خود تمامی مواردی که در اب شور اندوخته ام را از دوستان و اساتید اینجا مانند آقای مرادی ،کاوه مهدی جان ،اسپایک و نریمان ;)و...داشته و همیشه سپاسگذار اینان خواهم بود
    منظور بنده از طرح این پست ان بود که در کنار آن به مباحث علمی تر و عمیق ترهم پرداخته شود که می بینیم که به گواه پست ها مطالب از نظر بار علمی و میزان اطلاع رسانی در هر پست بهتر شده و بحث های بهتری در حال شکل گیری است .

28. 5 کاربر مقابل از geladiators عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mahdifakhrizadeh آواتار ها
    mahdifakhrizadeh آفلاين است كاربر كارامد

سن کاربر
    27
    تشکر شده 6,515 بار در 1,408 ارسال

سلام
    دوستان لطف کنند فعلاً در بخشهای جدید پستی اضافه نکنند و از بخشهای قبلی استفاده کنند تا منظم شدن و شکل جدید تالار کامل بشه.
    متشکرم
    ویرایش توسط S.H.Moradi : March 14th, 2010 در ساعت 10:21 AM
    ما نمانیم و عکس ما ماند
    گردش روزگار بر عکس است
    عکسهای آکواریوم آب شور من

30. 6 کاربر مقابل از mahdifakhrizadeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

geladiators آواتار ها
    سن کاربر
    27

با تشکر از مدیران نیک صالحی به خصوص دست اندرکاران قسمت آبزیان آب شور
    بعد از این تغییرات بنیادی در سایت می توانیم ادعا کنیم که یکی از حرفه ای ترین و علمی ترین سایت های فعال را در حیطه آکواریوم آب شور دارا می باشیم
    امید است حال که این دسته بندی ها و تفکیک های اساسی در سایت صورت گرفت دوستان سعی در مشارکت بیشتر در مباحث داشته و تجارب و یافته های علمی خود را بیش از پیش در اختیار مشتاقان و عاشقان آبزیان آبهای شور قرار دهند .

32. 9 کاربر مقابل از geladiators عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    28

ضمن خسته نباشید به تمامی دوستانی که زحمت کشیدن تا سایت به شکل جدید در اومد
    من 2 تا انتقاد کوچولو دارم
    1- به نظر من جای تالار خرید و فروش خیلی بده یعنی در نگاه اول نمیشه پیداش کرد این تالار، تالار پر ترفدار و جالبی بود حیف هستش که اینجوری پرت افتاده
    2 - این امکان که که گفتگو ها به ترتیب تاریخ اخرین پستی که توشون داده میشد به صورت نزولی مرتب میشد خیلی خوب بود که حذف شده .
    (linus pauling)

34. 2 کاربر مقابل از محمد صادق بهمنش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    28

سلام
    خشبختانه مورد اول حل شد
    از تمام دوستانی که کمک کردن تا این تالار (تالار خرید و فروش )جابجا شد (خصوصا جناب اقای مرادی ) کمال تشکر را دارم
    (linus pauling)

36. 3 کاربر مقابل از محمد صادق بهمنش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

بابک آژیده آواتار ها
    سن کاربر
    32

سلام به همه دوستان عزیز

تغییراتی در بخش آکواریوم و به خصوص بخش آب شور به وجود اومده
    بخش ها از هم تفکیک و تخصصی تر شدن
    فقط میمونه 3 تالار که به نوعی بین بخش آب شور و شیرین مشترکه و به نظرم اگر هر 2 بخش توش فعالیت داشته باشن بهتره

عکس ماهی و آکواریوم های اعضا
    راهنمای مصرف دارو ها
    پستها و مطالب برگزيده انجمن ماهي و آكواريوم

تالار اولی خودش شامل 3 زیرتالاره ... 3 آلبوم که به ترتیب مربوط میشه به عکس های آکواریوم های شیرین , شور و گیاهیه اعضا و دیگه نیازی به ایجاد تالار و یا تاپیک مجزا تو هر بخش نیست

تالار دوم هم نه توضیحات درمانی داره و نه چیز دیگری....فقط معرفی محصولات دارویی و موارد استفاده و دوز مصرفیه.در واقع تاپیک ها یک بار ایجاد میشن و بعد از اون به عنوان مرجع میشه لینکشون رو تو بخش های مختلف قرار داد

تالار سوم هم متاسفانه خیلی وقته داره خاک میخوره ولی اگر راه بیفته میتونه مرجع خوبی باشه.در بعضی از موارد کنکاش و جستجو بین صفحات قدیمی تاپیک ها میتونه خیلی سخت و وقت گیر باشه و در بعضی از موارد کاربران تازه وارد رو گمراه میکنه.دوستانی که مایل هستند به بهبود کیفی تالار به خصوص تو زمینه آب شور کمک کنند میتونن چکیده علمی ترین و با ارزش ترین پست های هر بخش رو تو قسمت برگزیده قرار بدن

مدیران بخش آب شور به هر 3 تالار فوق دسترسی مدیریتی دارند

در ضمن جا داره همینجا از زحمات جناب S.H.Moradi عزیز تشکر و قدردانی کنم
    در واقع چهار چوب اصلی بخش آب شور رو ایشون طراحی کردند

با تشکر
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : March 17th, 2010 در ساعت 01:02 AM

38. 6 کاربر مقابل از بابک آژیده عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    28

سلام
    هرچند از لحاظ جایگاه در مقامی نیستم که بخوام بگم چه کاری انجام بشه یا نشه اما به عنوان یه مار بر نظر خودمو میگم
    به نظر من مشترک کردن این تالار ها کار خیلی اشتباهی هستش
    بحث ابزیان اب شور و اب شیرین به نظر من تقریبا بی ربط به هم هستش
    1- در مورد تالار عکس ها به نظر من هدف از اومدن به سایت بیشتر یاد گیری هستش نه فقط لذت بردن صرف. مثلا من وقتی عکس تانک اقای مرادی رو میبینم از چینش لایو راکاش خوشم میاد میرم لایوراکامو سعی میکنم مثل تانک ایشون بچینم
    حالا سوال اینهم فرض کنید من کاربر اب شیرینم از تانک ریف اقای مرادی چه الهامی باید بگیرم؟؟؟
    یا مثلا دیدن یه برین یه اون زیبایی یا یه دلقک که به اون قشنگی تو شقایق رفته و داره بازی میکنه چه دردی رو از کابر آب شیرین دوا میکنه؟!
    فقط ببینیمش و صرفا لذت ببرم؟(خوب اینو که راز بقا هم نشون میداد که) این فقط یه نمونه خیلی کوچیکش بود
    2-در مورد دارو ها:ی
    باز فرض کنید من کاربر اب شیرینم ماهیم صفیدک زده میام بگردم ببینم از جی استفاده کنم چشم میخوره به داروی exodin محصول شرکت aqua medic همه هم میگن واسه سفیدک خوبه اما قیمتش 18 هزار تومان هستش و قیمت مولی من که سفیدک زده 1000 تومان؟!
    یا برعکس کاربر آب شورم و ماهیم سفیدک زده میام میگردم میبینم نوشته داروی یک در یک قیمت 300 تومان در حالی که جراح من قیمتش 32 هزار توان هستش به نظر شما این ریسک منطقی هستش که ازش استفاده کنم؟ به نظر شما به من کمکی شد الان یا بیشتر سر در گم شدم؟؟؟
    3- مطالب برگزیده:
    مثلا در مورد سیکل ازت کلی مطلب بر گذیده وجود خواهد داشت که خب میتونن همه اونجا باشن حالا سوال اینجاس این به چه کار منه نوعی که کار بر اب شیرینم میاد
    یا فرض کنید اون تو میتونه کلی مطلب عالی در مورد جفت گیری ماهی دیسک باشه که خیلی هم با ارزشه اما منه کاربر آب شور با این مطالب چه کنم؟به چه دردم میخوره؟
    به نظر من کلا بخش اب شور و اب شیری رو از هم مجزا کنین تفاوت های این دو بخش بسیار بیشتر از نقاط مشترکشونه؟
    ببخشید که تو کار بزرگترای سایت دخالت کردم
    یا علی
    (linus pauling)

40. 4 کاربر مقابل از محمد صادق بهمنش عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین