تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 42
    dan2dan آواتار ها
    dan2dan آفلاين است كاربر عالي
    سن کاربر
    19
    تشکر شده 1,040 بار در 403 ارسال

خوب بچه ها،از این به بعد دوتا فلفل میندازیم تو تانک،مثل فدیم که تو تنگ جای ماهی فلفل شاخ بزی سرخ میذاشتن،یا پولداراش تو تانک گوپی میذارن
    زنده باد وطنم ایران

به نام دست های جام بردار
    به نام عاشقان رفته بر دار

به نام مجلس بزم شبانه
    به نام سرور این آشیانه

عکس ماهی های من

2. کاربر مقابل از dan2dan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

arefkarimzadeh آواتار ها
    arefkarimzadeh آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    19
    تشکر شده 593 بار در 139 ارسال

با سلام

یارانه ها حذف نشده پول برق مازیاد میومد من چهار تا تانک داشتم که دوتاش تراریوم ودوتاش اکواریوم که یک اکواریوم کوچکم را دادم به پسر خاله ام و اون تراریوم کوچکم رو هم دادم به دختر خاله ام از اون وقت پول برق مان کم شده حالا می اید 8 هزارتوامن و قبلا" 13 هزار تومان
    جالب است نه

با ارزوی موقیت برای اعضای سایت

4. 2 کاربر مقابل از arefkarimzadeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

hrg آواتار ها
    hrg
    hrg آفلاين است پاسخگو و راهنما
    سن کاربر
    29+6
    تشکر شده 2,089 بار در 655 ارسال

سلام به همه دوستان عزیز
    با حذف یارانه ها که مطمئنا" مشکلات دیگه ای هم بوجود میاد . البته چون تجربه ثابت کرده که هر وقت خواستن قدم خیر بردارن خیر بودنش فقط برای یه سری بوده و شرش براما این رو میگم / اما یه فکری زده به سرم . کیتهای تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی برق با قیمت مناسبی تو بازار هستش و شاید بشه از اونها برای تأمین برق حدودا" 300 واتی استفاده کرد . کسی تو این زمینه تجربه داره؟.
    H.R.G

6. 10 کاربر مقابل از hrg عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Occult آواتار ها
    Occult آفلاين است كاربر عالي
    سن کاربر
    زیاد پیر نیستم
    تشکر شده 3,079 بار در 669 ارسال

اقا حمید یعنی مشکل فقط 300 واته!
    اون کیت ها وقتی به درد میخورن که ولتاژ خروجیشون 220 ولت کمتر نباشه.و نباید جریان بیش از 1/36 امپر از خروجیش گرفته بشه.در غیر این صورت میسوزه.پس حتما" باید از بخاری کمتر از 300 وات بهره بگیرید.(برای عمر مفید بیشتر)

حالا فرض رو بر این میگیریم که این منابع فتو ولتیک رو راهندازی کردیم.پس شب ها چی میشه؟
    ضمنا" فکر نمیکنم بشه از هزینه ی تهیه ی این منبع صرف نظر کرد.
    در کل اگر این کار رو کسی انجام داد و جواب گرفت به ما هم بگه.
    مشکل بزرگ تر اب هست.اون رو باید چه کار کنیم:(
    ارادتمند ...

به مد پوشان عالم بگویید:
    اخرین مد کفن است.

8. 13 کاربر مقابل از Occult عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Alireza Amirjani آفلاين است همکار قدیمی
    چوپان همیشه برای ترساندن گله، یک گرگ خیالی می تراشد...
    سن کاربر
    متولد 7/11/58
    تشکر شده 16,995 بار در 3,163 ارسال

من میگم این دکتر جون خودمون نه؛ اون دکتر گفته اصلا نگران نباشید (پریشبا) شما هم اصلا نگران نباشید. بابا جون شما مگه اون مناظره ها رو نمیدیدید؟
    کدوم تورم؟ کدوم گرونی؟ شماها چرا بی انصافی میکنید؟ شماها به 20 درصد تورم میگید تورم؟
    بابا جون من این همه خونه داره ساخته میشه تو کشور دوست و برادر، ونزوئلا
    اونا خونه ندارن، شما تو فکر آب و ماهی هستین؟
    اون دنیا جواب دکی رو چی میخواین بدین؟
    ها؟ ها؟ ها؟
    با یک دل غمگین به جهان شادی نیست
    تا یک ده ویران بود، آبادی نیست
    تا در همه جهان یکی زندان است
    در هیچ کجای عالم آزادی نیست

10. 11 کاربر مقابل از Alireza Amirjani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

hrg آواتار ها
    hrg
    hrg آفلاين است پاسخگو و راهنما
    سن کاربر
    29+6
    تشکر شده 2,089 بار در 655 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط occult نمایش پست ها
    اقا حمید یعنی مشکل فقط 300 واته!

حالا فرض رو بر این میگیریم که این منابع فتو ولتیک رو راهندازی کردیم.پس شب ها چی میشه؟
    ضمنا" فکر نمیکنم بشه از هزینه ی تهیه ی این منبع صرف نظر کرد.
    مشکل بزرگ تر اب هست.اون رو باید چه کار کنیم:(
    ارادتمند ...
    با سلام مجدد
    تقریبا" هر آکواریوم معمولی آب شیرین کمتر از 200 لیتر , مصرفش کمتر از 300 واته /
    ضمنا" من فقط به عنوان سوال مطرح کردم ولی میدونم که این سیستم دارای پیلهایی هستش که انرژی رو ذخیره میکنه و نمونه اون هم چراغهای راهنمایی هست که جدیدا" تو استان تهران و بیشتر تو استانهای جنوبی نصب شده و فقط شبها روشن هستش .
    در مورد آب هم چون جزء انرژی نیست نسبت به برق تغییر قیمت خیلی کمتری داره .
    متشکرم
    H.R.G

12. 12 کاربر مقابل از hrg عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Occult آواتار ها
    سن کاربر
    زیاد پیر نیستم

نقل قول نوشته اصلی توسط amirjani نمایش پست ها
    کدوم تورم؟ کدوم گرونی؟ شماها چرا بی انصافی میکنید؟ شماها به 20 درصد تورم میگید تورم؟
    کمی مننظر میمونیم.ولی خواهید دید که تورم صد در صد رو هم به چشم خواهیم دید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hrg نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    تقریبا" هر آکواریوم معمولی آب شیرین کمتر از 200 لیتر , مصرفش کمتر از 300 واته /
    ضمنا" من فقط به عنوان سوال مطرح کردم ولی میدونم که این سیستم دارای پیلهایی هستش که انرژی رو ذخیره میکنه و نمونه اون هم چراغهای راهنمایی هست که جدیدا" تو استان تهران و بیشتر تو استانهای جنوبی نصب شده و فقط شبها روشن هستش .
    در مورد آب هم چون جزء انرژی نیست نسبت به برق تغییر قیمت خیلی کمتری داره .
    متشکرم
    درسته حمید جان.
    البته به طور حتم این فتو ولتیک ها هم تلرانس خودشون رو دارن.پس برای عمر بیشتر و جلوگیری از سوختنش باید کمتر از وات نامی ازش کار بکشیم.این از این.
    اکواریوم های کمتر از 200 لیتر بستگی داره از چه بخاری درش استفاده شده باشه.ضمنا" نباید از مصرف لامپ ها(که در بعضی از تانک ها به صورت پرژکتور استفاده شده و مصرفش به تنهایی 200 _ 500 واته)و پمپ هوا و تصفیه چشم پوشی کنیم.
    اگر پیل داشته باشه خوبه.ولی استفاده بیش از وات نامی قطعا به دستگاه صدمه خواهد زد.
    صحبت شما کاملا" درسته.برای اکواریوم های 200 لیتری میشه کمتر از 300 وات برق مصرف کرد.
    پس محدودیتی ایجاد شده دیگه.یعنی اقا اگر میخواید پول برق اکواریوم ندید میتونید از منبع فتو ولتیک استفاده کنید.البته به شرطی که مقدار برق مصرفی بیش از ... نباشه.پس کسایی که اکواریوم های بزرگ دارن چی کار کنن؟یا اونایی که چند تا تانک دارن!
    این داستان به مسائل مختلف صدمه میزنه.اکواریوم هم روش.
    قضیه اب هم شبیه همینه.از صحت جمله ای که دوستمون در صفحه ی قبلی فرمودن خبر ندارم.(یعنی 750 تومن)ولی اگر این طور باشه فاجعه است.
    موفق باشید.

به مد پوشان عالم بگویید:
    اخرین مد کفن است.

14. 6 کاربر مقابل از Occult عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

arefkarimzadeh آواتار ها
    سن کاربر
    19

با سلام

اما خو دمانیم بحث دیگر سیا --- سی می شود(برای ترس از فیلتر شدن این طوری نوشتم) من رشته ام الکترونیک است واز این چیز ها زیاد سر در می اورم اقای اوکولت(اگر درست نوشتم)انرژی رو باید ذخیره کرد در باتری ها و من یک طرحی به ذهنم رسیده که در حال تحقیق هستم ما می توانیم از فشار اب خروجی فیلتر ها تولید برق کنیم واز هوای خارج شده از سنگ هوا با گذاشتن توربین حرکت بدیم در حال تحقیق هستم وانشا الاه در این هفته یک adslروبه راه می کنم و تحقیق را جدی تر (dilupهزینه اش کمر شکن است) واین هارو تو باتری ذخیره کنیم تاشب ها هم استفاده کنیم و از سلول ها ی خورشیدی هم استفاده کنیم

با تشکر

16. 10 کاربر مقابل از arefkarimzadeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Occult آواتار ها
    سن کاربر
    زیاد پیر نیستم

پس بگید میخواید یه نیرو گاه ابی راهندازی کنید.;)ابتکار خوبیه.ولی چند سوال:
    اقا مطمئنی شدنیه؟حباب خروی از سنگ هوا به قدری هست که بشه باهاش یه وسیله ای رو حرکت داد.یا برای تولید حرکت با استفاده از خروجی فیلتر باعث کاهش راندمان فیلتر نمیشیم!
    اصلا دینام(مبدل انرژی حرکتی به الکتریکی)در اب قرار میگیره؟در این فرایند میشه انرژی الکتریکی ac تولید کرد؟یا موج dc باید با اسیلاتور تبدیل به ac بشه؟اصلا ولتاژ خروجی چقدره؟
    البته شما فرمودید که این هفته به خاطر دیال اپ نمیتونید و ... پس هر موقع فرصت شد بی زحمت این سوالات رو پاسخ بدید.
    با تشکر

به مد پوشان عالم بگویید:
    اخرین مد کفن است.

18. 2 کاربر مقابل از Occult عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Mr.wish آواتار ها
    Mr.wish آفلاين است کاربر خوب
    تشکر شده 848 بار در 280 ارسال

باشه تا قدر بعضی ها هر چند بد معلوم بشه!

درد من تنهایی نیست، بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت، بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامد. گاندی

20. 2 کاربر مقابل از Mr.wish عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

arefkarimzadeh آواتار ها
    سن کاربر
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط occult نمایش پست ها
    پس بگید میخواید یه نیرو گاه ابی راهندازی کنید.;)ابتکار خوبیه.ولی چند سوال:
    اقا مطمئنی شدنیه؟حباب خروی از سنگ هوا به قدری هست که بشه باهاش یه وسیله ای رو حرکت داد.یا برای تولید حرکت با استفاده از خروجی فیلتر باعث کاهش راندمان فیلتر نمیشیم!
    اصلا دینام(مبدل انرژی حرکتی به الکتریکی)در اب قرار میگیره؟در این فرایند میشه انرژی الکتریکی ac تولید کرد؟یا موج dc باید با اسیلاتور تبدیل به ac بشه؟اصلا ولتاژ خروجی چقدره؟
    البته شما فرمودید که این هفته به خاطر دیال اپ نمیتونید و ... پس هر موقع فرصت شد بی زحمت این سوالات رو پاسخ بدید.
    با تشکر
    با سلام وخسته نباشید به اعضای خون گرم فروم

بله-باید خدمتتان عرض کنم ما این انرزی خروجی ضغیف رو ذخیره می کنیم سپس استفاده می کنیم -نمیشه شما اون خروجی اکسترنالتان یا اینترنالتان رو وقتی ابشاری می کنید ایا کم می شود و این توربین هیچ ربطی به قدرت خروجی نداره مثل باد می مونه ایا با گذاشتن توربین بادی ایا باد ضعیف می شود-بله قرار میگره در داخل اما خارج(و یا حتی در داخل)بله با استفاده از مبدل که خودتان گفتید با استفاده از مدارات سوچینگ وافزایش فوق العاده ولتاژ وجریان- این رو جای بحث وتحقیق است می توان 220ولت رو راحت داد ولی بحث جریان است که به تحقیق نیاز دارد({که می کنم) نه می توانم جواب بدم برای تحقیقات خفن هنوز نمی توانم باز تحقیق می کنم ولی کم چون من از این اینترنت تلفنی استفاده می کنم که هزینه اش زیاد می اید(40-50هزار تومان)

با تشکر وارزوی موفقیت برای اعضای فروم

22. 5 کاربر مقابل از arefkarimzadeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    متولد 7/11/58

نقل قول نوشته اصلی توسط Occult نمایش پست ها
    کمی مننظر میمونیم.ولی خواهید دید که تورم صد در صد رو هم به چشم خواهیم دید.

.
    نرخ رسمی تورم زیمبابوه به 231 میلیون درصد رسید
    اقتصاد‌جهان- همشهري آنلاين:
    کشور بحران زده آفریقایی زیمبابوه که به کشور ابر تورم مشهور شده، با چاپ اسکناس 200 میلیون دلاری رکورد منفی جدیدی بر جای گذاشت. خبرگزاری اتریش از هراره گزارش داد، ساموئل مومبنگگوی (Samuel Mumbengegwi)، وزیر دارایی زیمبابوه روز شنبه 16 آذر اعلام کرد این اسکناس جدید به زودی به بازار وارد می‌شود.
    بانک مرکزی زیمبابوه روز پنجشنبه اسکناس‌های جدید به ارزش اسمی 10 میلیون، 50 میلیون و 100 دلار زیمبابوه را چاپ کرده بود. همان روز ارزش یک قرص نان از دو میلیون به 35 میلیون دلار زیمبابوه افزایش یافت.

حالا جای تمام زیمبابوه ها یه وطن بزارید ببینید چه حالی میده. آی بخندیم:D

24. 3 کاربر مقابل از Alireza Amirjani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

esprichoo2004 آواتار ها
    esprichoo2004 آفلاين است همکار قدیمی بخش آبزیان
    سن کاربر
    31
    تشکر شده 9,893 بار در 1,572 ارسال

دوستان محترم بحث رو منحرف نفرمایید. تا تاپیک قفل نشه
    با تشکر
    امضا بلد نیستیم انگشت می زنیم

26. 10 کاربر مقابل از esprichoo2004 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

روزبه اسماعیل پور آواتار ها
    روزبه اسماعیل پور آفلاين است کاربرویژه پرورش دهنده دیسکس
    سن کاربر
    30
    تشکر شده 5,961 بار در 881 ارسال

با سلام
    دوستان ، از قرار معلوم مثل اینکه گفتن به این زودیا اجرا نمیشه یا اینکه به این شکل این طرح اجرا نمیشه ؟؟؟ دوستان کسی خبر نداره ؟
    [/SIZE][/B]

28. 4 کاربر مقابل از روزبه اسماعیل پور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

محمدرضا کمالو آواتار ها
    محمدرضا کمالو آفلاين است کاربر متوسط
    سن کاربر
    27
    تشکر شده 1,597 بار در 377 ارسال

سلام
    به نظرم مصرف برق تانک رو میشه کنترل کرد...
    موضوع مهم به نظرم آب هستش چون کسایی که سیکل ندارن و هر روز سیفون میکنن باید تانکشونو ببوسن بزارن کنار...و مغازه و سالن دارها که دیگه نگو:((
    و به نظرم در نهایت قیمت ماهی افت محسوسی پیدا میکنه.
    متاسفانه در این مملکت هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست....

30. 3 کاربر مقابل از محمدرضا کمالو عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

swing آواتار ها
    swing آفلاين است همکار قدیمی بخش آبزیان آب شیرین
    سن کاربر
    34
    تشکر شده 3,280 بار در 719 ارسال

سلام
    چون رشته کارشناسی ارشد من حقوق اقتصادی است لازم دانستم در این مورد توضیحی مختصر خدمت دوستان عرض کنم.
    با آزاد سازی اقتصاد( که در غالب طرح هدفمند کردن یارانه ها مطرح شده است) مسلما شاهد افزایش قیمت ها و تورم خواهیم بود. دلیل اینکه اجرای این طرح تا کنون معوق مانده است همین ترس دولتمردان است.

اما می خواهم نظر دوستان را به نکته مهمی جلب کنم: آنچه که تورم را افزایش خواهد داد شامل دو قسمت است:
    یکی افزایش طبیعی قیمت کالاهایی که تا کنون به قیمت غیر واقعی و با سوبسید به ما عرضه می شدند، مانند حامل های انرژی و نان به دلیل حذف سوبسیدها است. اما در ایم میان یک عامل دیگر هم وجود دارد که دارای تاثیر بیشتری است: تورم روانی.
    تورم روانی عبارت است از افزایش قیمت کالاها و خدمات به دلیل ترس صاحبان مشاغل از افزایش عمومی قیمت ها و نیز واهمه همه ما از بروز مشکلات و هجوم به بازارها و انجام فعالیت های نادرستی مانند تبدیل بخش عظیمی از سرمایه ها به کالاهایی مانند طلا و ارز.
    و اما ارتباط با بحث این تاپیک: درست است که صاحبنظران اقتصادی به شیوه اجرای این فرایند ایرادات زیادی وارد می دانند اما دوستان من، این اتفاق باید در کشور ما رخ دهد. دیر یا زود. و مسلما دارای هزینه خواهد بود. اما باور کنید که این هزینه کمتر از آنی است که ما فکر می کنیم.
    افزاش قیمت برق یا آب موجب نخواهد شد که شما نتوانید آکواریوم داری کنید یا نیاز به ایجاد یک زنراتور خانگی باشد! از تورم نترسید. به سرعت به آن عادت خواهید کرد! به یاد بیاورید روزی را که بنزین سهمیه بندی شد. همه در سرازیری با دنده خلاص حرکت می کردند و کولرها خاموش بود! گشت و گذارها کم شد. اما به زودی همه چیز فراموش شد و به حالت عادی باز گشت، زیرا ترس ما ریخت!
    از آکواریوم هایتان لذت ببرید!
    با سپاس و احترام
    علی مظهر

32. 14 کاربر مقابل از swing عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

hossein_jan آواتار ها
    hossein_jan آفلاين است کاربر ماهی دوست
    سن کاربر
    23
    تشکر شده 4,901 بار در 762 ارسال

اگر به هر سه خوشه به میزان مساوی اون سهم از مقدار درامدی که قراره از حذف یارانه ها ایجاد بشه و در اختیار مردم قرار بگیره به صورت مساوی قرار بگیره به هر نفر 11.900 تومان میرسه
    واسه ما که یه خانواده 6 نفره هستیم میشه ماهی تقریبا 72 هزار تومان(اگه بدهند:shame:)
    بنزین ما ماهی 100 لیتر از 10 هزار تومان میرسه به 40 تومان(30 تومان رفت)
    پول تلفن از 20 تومان میشه 70 تومان(50 تومان دیگم رفت)
    با همین 2 قلم که تمامه پولی که دادند تمام شد!!!به قیمت ان تا چیز دیگم قراره اضافه بشه اونا با کدوم پول قراره هزینه بشه؟مگه میشه مثل بنزین فراموش بشه؟
    اگه از تورم نترسیم از چه بترسیم؟دولت بابت تحریم ها انقد به مشکل اقتصادی خورده که با این تدابیر سعی میکنه تا بتونه خودشو بالا بکشه...و من حتم دارم همون 11.900 تومان رو هم به هیچکی نمیدن...
    پول دارها پولدار تر و قشر متوسط دست دراز تر خواهند شد...
    موفق باشین

34. کاربر مقابل از hossein_jan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

سن کاربر
    متولد 7/11/58

نقل قول نوشته اصلی توسط swing نمایش پست ها
    سلام
    چون رشته کارشناسی ارشد من حقوق اقتصادی است لازم دانستم در این مورد توضیحی مختصر خدمت دوستان عرض کنم.
    با آزاد سازی اقتصاد( که در غالب طرح هدفمند کردن یارانه ها مطرح شده است) مسلما شاهد افزایش قیمت ها و تورم خواهیم بود. دلیل اینکه اجرای این طرح تا کنون معوق مانده است همین ترس دولتمردان است.

اما می خواهم نظر دوستان را به نکته مهمی جلب کنم: آنچه که تورم را افزایش خواهد داد شامل دو قسمت است:
    یکی افزایش طبیعی قیمت کالاهایی که تا کنون به قیمت غیر واقعی و با سوبسید به ما عرضه می شدند، مانند حامل های انرژی و نان به دلیل حذف سوبسیدها است. اما در ایم میان یک عامل دیگر هم وجود دارد که دارای تاثیر بیشتری است: تورم روانی.
    تورم روانی عبارت است از افزایش قیمت کالاها و خدمات به دلیل ترس صاحبان مشاغل از افزایش عمومی قیمت ها و نیز واهمه همه ما از بروز مشکلات و هجوم به بازارها و انجام فعالیت های نادرستی مانند تبدیل بخش عظیمی از سرمایه ها به کالاهایی مانند طلا و ارز.
    و اما ارتباط با بحث این تاپیک: درست است که صاحبنظران اقتصادی به شیوه اجرای این فرایند ایرادات زیادی وارد می دانند اما دوستان من، این اتفاق باید در کشور ما رخ دهد. دیر یا زود. و مسلما دارای هزینه خواهد بود. اما باور کنید که این هزینه کمتر از آنی است که ما فکر می کنیم.
    افزاش قیمت برق یا آب موجب نخواهد شد که شما نتوانید آکواریوم داری کنید یا نیاز به ایجاد یک زنراتور خانگی باشد! از تورم نترسید. به سرعت به آن عادت خواهید کرد! به یاد بیاورید روزی را که بنزین سهمیه بندی شد. همه در سرازیری با دنده خلاص حرکت می کردند و کولرها خاموش بود! گشت و گذارها کم شد. اما به زودی همه چیز فراموش شد و به حالت عادی باز گشت، زیرا ترس ما ریخت!
    از آکواریوم هایتان لذت ببرید!
    در تایید فرمایشات دوست عزیزم swing منم میخوام بگم اینکار واسه همه کشورها لازمه و یه خبر جالبم اینه که مجله معتبر اکونومیست پیش بینی کرده نرخ تورم در ایران تا سال 1392 تک رقمی خواهد شد (9.1 درصد)
    اما به نظر من ترس بیشتر بچه های فروم از اینه که متاسفانه قول و قرارها و وعده های بسیاری از طرف دولتمردان داده شده اما هیچوقت اجرایی نشده و بیشتر دوستا گمان میکنند با این جریانات بیش از پیش دچار مسکلات اقتصادی شوند. به قول معروف مار گزیده از ریسمون سیاه و سفید میترسه
    همگی موفق باشید

36. 5 کاربر مقابل از Alireza Amirjani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ali_mosavi آواتار ها
    ali_mosavi آفلاين است كاربر كارامد

سن کاربر
    30
    تشکر شده 4,309 بار در 1,230 ارسال

دوستان بحث حذف سوبسید ها که این روزها محاف خبری رو گرم کرده و عامه نیز مدام در حال نقد هستند به نظر بنده یکی از راههکارهای مهم توسعه اقتصادی هر کشور است ، که ایران از غافله عقب مونده و تازه به یاد اینا افتاده.

باید بگم درسته که با حذف یارانه ها شاهد تورم در بعضی بخشها خواهیم بود ولی در نهایت و جمع بندی کلی این امر به سود اقتصاد بیمار ایران هست ، بنده خودم از قشر متوسط جامعه هستم و مطمئنم که بعد از این اقدام دچار مشکل خواهم بود و فشار تورم بر شانه هایم سنگینی خواهد انداخت ، ولی هر کار بزرگی قربانی خواهد داشت که تاریخ اونو بخوبی نشون داده و اگه هم این اتفاق نیفته باز هم اقتصاد بیمارتر میشه و به علت وجود سوبسید برخی کالاها هیچ کس به فکر صرفه جوئی و بهینه سازی مصرف نخواهد بود و بعنوان مثال همچنان نانهای بی کیفیت تولید میشه که ضایعات سرسام آوره و ایران خوردرو ماشینهای پر مصرف و بی کیفیت رو به چند برابر قیمت غالب مردم میکنه و خلاصه هزار چیز مشابه دیگه که اکثرا ازش خبر داریم....

به نظر شما اگه سوبسید برق برداشته بشه باز هم مردم از لوسترهای بزرگ با لامپهای پر مصرف فراوان و یا در و پنجره های عایق نشده که هر روز مقدار زیادی انرژی تلف میکنند و یا .... ، استفاده خواهند کرد ، باید بگم خیر دیگه مردم به فکر بهینه سازی میفتند چون هزینه کارهای قبلی بسیار زیاد خواهد بود و دیگر خانه های عایق نشده ، لامپهای پر مصرف ، خودروهای فرسوده و ناکار آمد پر مصرف که سالها قبل ساختشون در کشور های صنعتی متوفقف شده ، لوازم خانگی که دیگه تکنولوژی ساختشون منسوخ شده و تو ایران هنوز داره تولید میشه و و و .... به هیچ عنوان قابل قبول نخواهند بود و تولید کنندگان برای جذب مشتری مجبور به رعایت استاندارد های مصرف شده و در نهایت هزینه های بسیار کلان سوبسیدها کاهش یافته و اگه یه عده اجازه بدن مصرف توسعه صنعت و فناوری میشه ....

پس نتیجه استفاده مردم از فناوریهای روز دنیا خواهد بود و دیگه شاهد سیل جنسهای بی کیفیت در بازار نخواهیم بود ... این یعنی چی ؟؟ یعنی ارتقا مدل زندگی به شیوه کشورهای صنعتی که اونها هم یک زمانی از یه جایی شروع کردن و الان به این رتبه رسیدن و مطمئنن این راه طولانی مشکلات عدیده ای خواهد داشت

پس بیائید با خودمان رو راست باشیم و قبول کنیم این امر در نهایت به سود خود ملت خواهد بود هر چند ممکنه در اول کار موجب برخی مشکلات بشه.

مشکلات بوجود آمده هم با راهکارهای جدید حل خواهد شد ، پس نباید از کاه کوه ساخت و دچار استرس شد چون تا مشکلی پیش نیاد راه حلی هم در کار نخواهد بود ، و چون این طرح هنوز اجرا نشده همه دچار استرس شده و شایعات روز بروز بیشتر میشه

من خود شخصا از دولتمردان و برخی مدیران بی کفایت که کم هم نیستند ، انتقادهای بسیار دارم ولی این امر اگه درست و کارشناسی شده اجرا بشه مطمئنم که آینده درخشانی خواهد داشت

با تقدیم احترام

سید علی موسوی
    .

تا کي غم اين خورم که دارم يا نه *** اين عمر به خوشدلي گذارم يا نه
    پر کن قده باده که معلومم نيست *** اين دم که فرو برم برآرم يا نه

وصيت نامه علي ابن ابيطالب به فرزندان خود

(اگر دنبال درس واقعي زندگي هستيد حتما بخونيد)

بازكردن___داونلود

مايلم اعضاي بدنم را در زمان مرگم اهدا كنم ، باشد كه ادامه زندگي اجزاي وجودم ، نجات بخش زندگي ديگري باشد

(از اين اقدام انسان دوستانه و مقبول حق غافل نشيم شايد ديگه فرصتي نباشه!)

براي عضويت و دريافت كارت اهداي عضو پس از مرگ مغزي از لينك زير اقدام نمائيد
    ثبت نام

38. 2 کاربر مقابل از ali_mosavi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

سن کاربر
    متولد 7/11/58

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mosavi نمایش پست ها

من خود شخصا از دولتمردان و برخی مدیران بی کفایت که کم هم نیستند ، انتقادهای بسیار دارم ولی این امر اگه درست و کارشناسی شده اجرا بشه مطمئنم که آینده درخشانی خواهد داشت

با تقدیم احترام

سید علی موسوی
    مهم همینه که اگه و... بسیاری اما و اگه دیگه
    میدونید مشکل سیاست، فرهنگ، اقتصاد و همه چیز ما مخصوصا تو این چند سال مشکل تصمیمات هیجانی بوده
    ترس بسیاری از مردم هم همینه ولی کی از پیشرفت و رشد و بالندگی سرزمین مادری بدش میاد؟
    همه امیدواریم واقعا یه اتفاق مثبت تو راه باشه

40. 3 کاربر مقابل از Alireza Amirjani عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین