تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 2 از 8 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 145
    sammyhero2003 آفلاين است كاربر ساده
    تشکر شده 14 بار در 8 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_4 نمایش پست ها
    سلام
    من قصد دارم آكواریوم آب شور برای خودم راه اندازی كنم. برای همین می خواستم از راهنمایی دوستان استفاده كنم .
    حجم تانكی كه دارم تقریبا 470 لیتره. جای زیادی برای ساخت سامپ ندارم به خاطر همین می خوام به جای اون توی تاپ فیلتر از میكرومك استفاده كنم. برای این حجم آب چقدر میكرومك لازم دارم و آیا این روش جوابگو هست یا نه؟
    تاپ فیلتر اونم برای حجم 470 لیتر؟ این اشتباه رو نکنیدو حتما از سامپ استفاده کنید

2. 2 کاربر مقابل از sammyhero2003 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mohammadreza98 آواتار ها
    mohammadreza98 آفلاين است کاربر متوسط
    سن کاربر
    18
    تشکر شده 413 بار در 161 ارسال

سلام
    برای یک تانک100*50*70سامپش چه اندازه باشه خوبه؟
    و وسایل مورد نیاز راه اندازی چی لازمه؟
    هنوز پی قفل کلیدی ما که گمه

4. 3 کاربر مقابل از mohammadreza98 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

taraneh_a آفلاين است تازه وارد
    zendegi zibast ey zibapasand,zendeandishan be zibaii resand
    تشکر شده 6 بار در 2 ارسال

سلام
    من می خوام یه اکواریوم اب شور راه اندازی کنم در ابعاد 110*60*70
    راستش من تا به حال اکواریوم نداشتم و تجربه ای در این زمینه ندارم
    وسایل و تجهیزاتی که لازم هست برای راه اندازی با این ابعاد چه چیزهایی هست؟و لزوم وجود هر کدوم چیه؟چه مارک هایی بهتره ؟و در کل چقد هزینه باید بکنم برای خریدشون؟
    چه تعداد ماهی در این اکواریوم میشه نگهداری کرد؟
    من می خوام ماهیام گیاه خوار باشن،تهاجمی نباشن،زیبا باشن،با هم سازگار باشن،و برای اول کار نگهداریشون زیاد سخت نباشه،خودم بیشتر از دلقک ماهی،فرشته ماهی،پروانه ماهی و جراح ها خوشم میاد ایا اینا با هم سازگارن؟شما چه ماهی های دیگه ای پیشنهاد می کنید که مکمل اینا باشن؟ گوپی و مولی با اینا سازگارن؟دلم می خواد ماهیام ترکیبی از رفتارهای مختلف باشن یعنی خصوصیات رفتاری خاصی رو داشته باشن.
    ایا نگهداری ریف یا مرجان یا لایوراک سخت هست؟ایا اینا ماهیام رو میخورن؟چه مدل ریف یا مرجان یا لایوراکی هست که ماهیام رو نخوره زیبا باشه و نگهداریشم زیاد سخت نباشه؟اگه گوشت خوار نباشن از چی تغذیه می کنن؟
    ایا میشه اول اکواریمم یه سری از تجهیزات رو نداشته باشه و به تدریج گسترشش بدم و بهش اضافه کنم؟
    و در اخر شما برای نگهداری یه اکواریوم ماهانه چقد هزینه می کنید؟
    خیلی ممنون میشم اگر که راهنماییم کنید در زمینه هر کدوم از سوالاتی که اطلاعاتی دارید در موردش.
    مرسی

6. 3 کاربر مقابل از taraneh_a عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ebi57 آواتار ها
    ebi57 آفلاين است كاربر ساده
    ريف اوج زيبايي خلقت
    سن کاربر
    34
    تشکر شده 159 بار در 40 ارسال

سلام دوست عزيز:اگه سعي كني از اول كار حرفه اي كار كني ورفتار حرفه اي داشته باشي نگهداشتن چيزهايي كه دوست داري سخت نيست بلكه لذتبخشه.شما تو ابشور يك سري چيزها لازم داري كه اجباري نه اختياري مخصوصا اگه بخواي ريف نگهداري كني وتا اونجا كه سوادو تجربم ياري ميكنه سعي مي كنم درستترين وصادقانه ترين راهنماييها رو بكنم.شما براي اين حجم نياز به نور مناسب با تركيب متال 14000كلوين+مهتابي فلورسنت t5ياt8 داريد.البته تركيبهاي نوري ديگه هم هست مثل متال 13000يا10000.ميزان نورت بايد حداقل 470 وات باشه به ازاي هر ليتر 1وات يعني اگه از دو لامپ متال14000 و150وات استفاده كني بايد 2مهتابي 80وات هم استفاده كني وهمه اينها موقعي جواب ميده كه مارك معتبر استفاده كني اگه ازنظر مالي مشكلي نداري سعي كن اكوا مديك بخري.شما به 2يا3موج ساز خوب وبا قدرت 20-25 برابر حجم ابت نياز داري.اسكيمر بسيار خوب حتما خوب بگير مثل اسكيمز-اينستنت اوشن-اكوامديك اگه ميخواي پشيمون نشي.لايوراك خوب حداقل به ازاي هر 8ليتر 1كيلو لايو راك.چيلر هم لازمت ميشه تا بتوني در تابستون دماي ابتو پايين نگهداري.در كل هزينه ابشور بخصوص ريف بالاست شما نياز به تعويض اب منظم استفاده از مكملهايي مثل يدو استرونتيوم وعناصر كمياب ويتامين وغذاي مخصوص براي مر جانها داري.در خصوص ماهي كه پرسيدي بايد بگم اكثر پروانه ماهيها و بعضي فرشته ماهيهارو نميشه تو ريف نگه داشت.ماهي هاي هم خانواده رو بهتره همزمان بخري مثلا اگه چندتا دلقكو دوست داري بايد همزمان به اكواريوم اضافه كني وگرنه درگير ميشن در مورد جراحها هم همينطور.براي خريد جراح وفرشته ماهي ها بهتره زياد عجله نكني و3-4 ماه صبر كني تا شرايط اكت تثبيت بشه.اگه اين مواردو رعايت كني اين ماهي هارو ميتوني به راحتي نگداري كني وباهم درگير هم نميشن.در مورد مرجانها هم نگهداري از مرجانهاي هم خانواده معمولا راحت تره وتو شقايق ها هم شقايق موكتي نخر همينطور ماشروم جاينت ومر جان ساركوفيتون كه اين سه تا يكم تهاجمي هستن.اگه با اين حجم بخواي واقعا حرفه اي كاركني وهمه چي رو از مارك خوب بخري فكر كنم 4-5ميليون شايدم بيشتر خرج كني بجز هزينه ماهانه هزينه برق و خريد ماهي وريف غيره.اميدوارم تونسته باشم كمكي كرده باشم.:hi_2:

8. 9 کاربر مقابل از ebi57 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

taraneh_a آفلاين است تازه وارد
    zendegi zibast ey zibapasand,zendeandishan be zibaii resand
    تشکر شده 6 بار در 2 ارسال

حقیقتش من تو فکر 400 یا 500 تومن بودم و نمیتونم اینقد هزینه کنم،کمترین ابعاد اکواریوم اب شور چقد هستش ؟نمیشه با کم کردن ابعاد هزینه رو کمتر کرد؟یا از وسایل با برندهای پایینتری استفاده کرد؟
    با این هزینه من چه اکواریوم با چه ابعادی میتونم داشته باشم برای اول کار که مبتدی هستم که تو ذوقم هم نخوره و بتونم از ماهیا نگهداری کنم؟
    اسکیمر چیه و کاربردش چیه؟
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

10. 3 کاربر مقابل از taraneh_a عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

khatar1 آواتار ها
    khatar1 آفلاين است کاربر معمولي
    سن کاربر
    22
    تشکر شده 197 بار در 84 ارسال

سلام دوست من میتونی از اکواریومtl550 استفاده کنی که همه چیش کامله فقط مدیا میخوای که اونم نهایتش 150هزار میشه ولی باید قید نگهداری خانواده جراح ها رو بزنی به دلیل کم بودن حجم اکواریوم
    اسکیمر هم مواد زایدرو از اب خارج میکنه

TL-550

http://www.mahiran.com/fa/accessories/proteinskimer
    ویرایش توسط khatar1 : March 31st, 2013 در ساعت 04:01 AM

12. 5 کاربر مقابل از khatar1 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

NILEROOD آواتار ها
    NILEROOD آفلاين است تازه وارد
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 2 بار در 1 ارسال

درود

من میخوام یک 2.25 جمع کنم موندم بین شیرین و شور

میخوام بدونم یک 2.25 صرف نظر از ماهیهاش چقدر هزینه برمیداره برای اب شور ؟

14. 2 کاربر مقابل از NILEROOD عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    S.H.Moradi آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    36
    تشکر شده 15,497 بار در 2,642 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط NILEROOD نمایش پست ها
    درود

من میخوام یک 2.25 جمع کنم موندم بین شیرین و شور

میخوام بدونم یک 2.25 صرف نظر از ماهیهاش چقدر هزینه برمیداره برای اب شور ؟

سلام
    آکواریوم آب شور بسیار زیبا تر هستش و عمر ماهی هاش بیشتره اما هزینه هاش خیلی زیاده
    آکواریوم آب شور فقط برای نگهداری ماهی با ابعادی که شما فرمودید یعنی آکواریوم 2 متری صرفه نظر از ماهی هاش در حدود 3 میلیون تومن هزینه داره
    و اگر بخواهید از مرجان ها و شقایق ها هم نگهداری کنید باید در حدود 2 الی 3 میلیون تومن به مبلغ بالا اضافه کنید
    Life is like a pathway of untrodden snow Be careful how you step in it for every mark will show

16. 10 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Gholonbeh آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

Thumbs up

نقل قول نوشته اصلی توسط taraneh_a نمایش پست ها
    من می خوام یه اکواریوم اب شور راه اندازی کنم در ابعاد 110*60*70
    نقل قول نوشته اصلی توسط ebi57 نمایش پست ها
    اگه با اين حجم بخواي واقعا حرفه اي كاركني وهمه چي رو از مارك خوب بخري فكر كنم 4-5ميليون شايدم بيشتر خرج كني بجز هزينه ماهانه هزينه برق و خريد ماهي وريف غيره.اميدوارم تونسته باشم كمكي كرده باشم.:hi_2:
    ebi57: دوست عزیز منم قصد دارم آک تقریبا با همین ابعادی که دوستمون taraneh_a گفت راه بندازم. ( ابعاد من 110 طول - 50 عرض - 70 یا 80 ارتفا ) و این هزینه ای که شما فرمودین تا چه مرحله ای از کار هست؟
    من دیروز تو ماهیران یه آک دیدم با ابعاد تقریبی طول 150 - عرض 70 و ارتفا 90 با لوازم تصفیه گفت 3 میلیون و هفتصد

البته من هم تازه وارد هستم و تاحالا تجربه آکواریوم نداشتم

اگر در مورد شروع کار و هزینه ها بیشتر راهنمایی کنین ممنون میشم.
    می شه آک رو از اول خودمون بسازیم؟ ( در این مورد آموزش های زیادی تو اینترنت هست و چند وقت هست دارم تحقیق می کنم در این مورد و فکر می کنم که خودم از پسش بر میام که بسازم )

و تفاوت هزینه این که خودمون آک رو بسازیم و این که بریم آماده بخریم چقدر هست؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

ببخشید یادم یه سوال دیگه بپرسم و اون این که با همین ابعاد آب شیرین بخواهیم راه اندازی کنیم چقدر هزینه داره؟

هر دو حالت آب شور و آب شیرین و ساخت دستی و خرید آک آماده بدون ماهی و تزئینات هزینه هارو به صورت ریز بفرمایید لطفا
    ویرایش توسط Gholonbeh : April 18th, 2013 در ساعت 06:09 PM دلیل: افزودن سوالی دیگر

18. کاربر مقابل از Gholonbeh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

M.MONSEF آواتار ها
    M.MONSEF آفلاين است تازه وارد
    زندگى سبز
    سن کاربر
    30
    تشکر شده 3 بار در 2 ارسال

با سلام خدمت شما,چند سوال تخصصى دارم,١.من يك تا به طول ٨٠ عرض ٤٠ ارتفاع ٥٠ آب شور داشتم,كه با فيلتر سطلى RS 95 الكتريكال كه توش سراميك يك طبقه بيوبال ٦٠ عدد و زئوليت,سيپوركس,فسفك,بيونيت ات اي ايكس و كربن اكتيو هركدام يك بسته داشتم,الان سايز تانكم رو به عرض ٦٠ طول ٦٠ وارتفاع ٩٠ تغيير دادم,البته هشتاد كيلو لايو راك درجه يك هم دارم و الباقى آب شورقبليم رو هم دارم,توى تانك جديد يه بيولوژيك داخلى ١٠*٦٠*٩٠ در آوردم,اسكيمرم داخل آبى دايمكس بود الان ws1 JNC تايوان با موتور اصل ايتاليا گرفتم,ميخوام راهناييم كنيد تانكم هم فيش اونلى هست.چقدر وچه نوع مدياى دىگه بايد اضافه كنم,حجم بيولوژيك داخليم كم نيست؟باتشكر

20. کاربر مقابل از M.MONSEF عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

hossein_jan آواتار ها
    hossein_jan آفلاين است کاربر ماهی دوست
    سن کاربر
    23
    تشکر شده 4,901 بار در 762 ارسال

با سلام خدمت دوستان محترم
    برای راه اندازی یک آکواریوم با ریف و تراکم متوسط به حجم 200 لیتر چه فیلتر اکسترنالی با چه برندی پیشنهاد میکنین؟
    این تانک سمپ نداره و قراره فیلتراسون فقط بوسیله فیلتر اکسترنال باشه
    ممنون

22. کاربر مقابل از hossein_jan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

sattar-502 آواتار ها
    sattar-502 آفلاين است همار قدیمی آکواریوم آب شور
    فردا خیلی دیر است
    سن کاربر
    28
    تشکر شده 1,556 بار در 234 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_jan نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان محترم
    برای راه اندازی یک آکواریوم با ریف و تراکم متوسط به حجم 200 لیتر چه فیلتر اکسترنالی با چه برندی پیشنهاد میکنین؟
    این تانک سمپ نداره و قراره فیلتراسون فقط بوسیله فیلتر اکسترنال باشه
    ممنون
    سلام
    میتونین از بین برندهای معتبر موجود تو بازار از فیلتر سطلی مدل e901 jbl استفاده کنین که هم از نظر کارایی و هم از نظر مدیاهای داخلش میتونه برای سیستمتون خوب عمل کنه و در عینه حالم قیمتش هم مناسب هست.البته مدل های دیگه ای هم وجود دارن که از نظر موجود بودن تو بازار و بودجه ای که شما برای این کار اختصاص دادین متغیر هستن.

بهترین مترجم کسی است که:
    سکوت دیگران را ترجمه کند!
    شاید سکوتی تلخ گویای دوست داشتنی شیرین باشد…

24. 5 کاربر مقابل از sattar-502 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

zequ آواتار ها
    zequ آفلاين است کاربر معمولي
    khodeshe
    سن کاربر
    20
    تشکر شده 163 بار در 81 ارسال

سلام خدمت دوستان و اساتید.من میخام یه اکواریوم 200 لیتری اب شور راه بندازم.پست قبلی رو خوندم.میتونم از 2 تا فیلتر سطلی ایهام 2217 و هایلا h12 استفاده کنم؟مدیا چی استفاده کنم تو فیلتر سطلی ؟نمک ارزون و کیفیت خوب چی پیشنهاد میکنید و حدودا چند کیلو؟قبلا اب شور داشتم و زیاد حرفه ای نیستم تو اب شور.اسکیمر چه مارکی رو مدلی رو پیشنهاد میکنید؟+قیمت........................ سپاس فراوان

26. کاربر مقابل از zequ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

bmhvnn6 آواتار ها
    bmhvnn6 آفلاين است کاربر متخصص آکواریوم گیاهی آب شیرین

برنده مسابقه عکس آکواریوم

سن کاربر
    32
    تشکر شده 6,708 بار در 790 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط zequ نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و اساتید.من میخام یه اکواریوم 200 لیتری اب شور راه بندازم.پست قبلی رو خوندم.میتونم از 2 تا فیلتر سطلی ایهام 2217 و هایلا h12 استفاده کنم؟مدیا چی استفاده کنم تو فیلتر سطلی ؟نمک ارزون و کیفیت خوب چی پیشنهاد میکنید و حدودا چند کیلو؟قبلا اب شور داشتم و زیاد حرفه ای نیستم تو اب شور.اسکیمر چه مارکی رو مدلی رو پیشنهاد میکنید؟+قیمت........................ سپاس فراوان
    سلام
    اول از اینکه چی می خواین تو تانکتون نگه دارید؟ یعنی 200 لیتر رو بدن سامپ می خواید نگه دارید؟فکر می کنم در این صورت مجبورین فواصل سیفون کردن رو کم کنید.

Sent from my GT-I9103 using Tapatalk 2

28. 2 کاربر مقابل از bmhvnn6 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

zequ آواتار ها
    zequ آفلاين است کاربر معمولي
    khodeshe
    سن کاربر
    20
    تشکر شده 163 بار در 81 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط bmhvnn6 نمایش پست ها
    سلام
    اول از اینکه چی می خواین تو تانکتون نگه دارید؟ یعنی 200 لیتر رو بدن سامپ می خواید نگه دارید؟فکر می کنم در این صورت مجبورین فواصل سیفون کردن رو کم کنید.

Sent from my GT-I9103 using Tapatalk 2
    لایوراک و ماهی فقط.خاطره خوبی از ریف ندارم و کلی از ریفام سری قبل داغون شدن و هنوزم مشکلش رو نفهمیدم
    امکان زدن سامپ رو دارم و میخاستم بدونم سامپ نزنم میتونم ا ز فیاتر سطلی استفاده کنم؟مدیا چی پیشنهاد میکنید برای سامپ؟اسکیمر معمولی چه مارک و مدلی بگیرم+قیمت حدودی اسکیمر و مدیا سامپ
    واتر پمپ مینجیانگ اگه شاتباه نکنم و اسم دقیقشو یادم نیست یا قدرت 2500 لیتر در ساعتم دارم...............سپاس............

30. کاربر مقابل از zequ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط zequ نمایش پست ها
    لایوراک و ماهی فقط.خاطره خوبی از ریف ندارم و کلی از ریفام سری قبل داغون شدن و هنوزم مشکلش رو نفهمیدم
    امکان زدن سامپ رو دارم و میخاستم بدونم سامپ نزنم میتونم ا ز فیاتر سطلی استفاده کنم؟مدیا چی پیشنهاد میکنید برای سامپ؟اسکیمر معمولی چه مارک و مدلی بگیرم+قیمت حدودی اسکیمر و مدیا سامپ
    واتر پمپ مینجیانگ اگه شاتباه نکنم و اسم دقیقشو یادم نیست یا قدرت 2500 لیتر در ساعتم دارم...............سپاس............

سلام
    بهتره فقط از سامپ استفاده کنید!
    چیزی به نام نمک ارزون و خوب وجود نداره! سیستم شما کلاً به 7 کیلو نمک نیاز داره که تو هزینه های کلی آکواریوم اصلاً به چشم نمیاد! به همین دلیل اصلاً ریسک نکنید!
    اسکیمر هم متاسفانه خیلی کم شده تو بازار یکی دو مدل حرفه ای هستند که قیمتشون خیلی بالا هستش ! NJS تایوان یه مدل داره که تا 400 لیتر جواب میده وو قیمتش در حدود 600 هزار تومن هستش و prolife هم یه مدل داره که در حدود 480 هزار تومنه! برای مدیا هم میتونید از سرامیک های فله ای موجود در بازار(کیلویی 9000 الی 18000 تومن) یا نخودی (کیلویی 1200 الی 1500 تومن) استفاده کنید !
    واتر پمپ های چینی معمولاً مصرف برق خیلی بالایی دارند چک کنید اگر شفت یا همون میله ی وسط پروانه ی اون فلزی نباشه می تونید استفاده کنید !
    Life is like a pathway of untrodden snow Be careful how you step in it for every mark will show

32. 7 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

yerni آفلاين است تازه وارد
    حق بر باطل پیروز است
    سن کاربر
    27
    تشکر شده 2 بار در 2 ارسال

سلام..
    جناب مرادی برای راه اندازی تانک به ابعاد 150*35*70 (آب شور) البته داخل خود تانک میخام مدیا بریزم حدود 60 تا 70 سانتشو..
    اگر لطف کنی بر آورد هزینه کنی ممنون میشم..فقط هم ماهی میخام نگهداری کنم...یه تانک به همین ابعاد شیرین دارم ولی آب شور رو هم میخام تجربه کنم..لطفا طریقه ی جداسازی رو هم توضیح بدین (همون 70 سانت گوشه ی تانک رو)..اگر امکان راه اندازی تا سقف 2000000 هست؟ بفرمایید.. بیشتر تجهیزاتش مهمه برام تا ماهی ..چون بعدا میتونم خورد خورد اضافه کنم..

34. کاربر مقابل از yerni عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

S.H.Moradi آواتار ها
    سن کاربر
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط yerni نمایش پست ها
    سلام..
    جناب مرادی برای راه اندازی تانک به ابعاد 150*35*70 (آب شور) البته داخل خود تانک میخام مدیا بریزم حدود 60 تا 70 سانتشو..
    اگر لطف کنی بر آورد هزینه کنی ممنون میشم..فقط هم ماهی میخام نگهداری کنم...یه تانک به همین ابعاد شیرین دارم ولی آب شور رو هم میخام تجربه کنم..لطفا طریقه ی جداسازی رو هم توضیح بدین (همون 70 سانت گوشه ی تانک رو)..اگر امکان راه اندازی تا سقف 2000000 هست؟ بفرمایید.. بیشتر تجهیزاتش مهمه برام تا ماهی ..چون بعدا میتونم خورد خورد اضافه کنم..

سلام
    با این طول، عرض 35 خیلی کمه و تقریباً میشه گفت به درد نخوره! به نظرم بهتره از راه اندازی اون صرفه نظر کنی! اما اگر به هر ترتیب تمایل به راه اندازی اون داشتید:
    بهتره جداسازی داخل آکواریوم رو به صورت سامپ انجام بدید. با دو میلیون تومن هم می تونید راه اندازیش کنید.
    در مورد راه اندازی هم، هر جا که سوال داشتید بپرسید در خدمتتون هستم! البته سوالتون مشخص و جزئی باشه چون به صورت کلی نمیشه توضیح داد.

36. 3 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

yerni آفلاين است تازه وارد
    حق بر باطل پیروز است
    سن کاربر
    27
    تشکر شده 2 بار در 2 ارسال

سلام..
    ممنون از اینکه بی منت سر حوصله جواب کاربرا رو میدین... قربان منظورتون از عرض کمه..یعنی کارایی نداره؟ یا فقط تو چیدمان سنگ و .. ک من نمیدونم مشکل ساز؟ میتونم بدون سوراخ کردن تانک..سامپ رو جدا گانه بسازم پایین تانک؟
    ..اگر مقدور هست براتون..قیمت حدودی و برند مرغوب این محصولات رو بفر مایین..بنده ساکن تهران هستم..
    1..اسکیمر..(به تناسب ابعاد تانک بنده)
    2..موج ساز..
    3...واتر پمپ
    4..لایو راک(مرغوب)
    5...وسایل مدیا..
    6..یا هر موردی ک جناب عالی میفر مایید..(البته تستر ها و نمک و این موارد رو از نوع خوبش تهیه میکنم همونطور ک شما گفتین ..مثلا api..و یا red sea..)
    باز هم از شما... ممنون

38. کاربر مقابل از yerni عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

hoodor آفلاين است تازه وارد
    از دوست دردی ب یادگار دارم......
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

آقای مرادی سلام و عرض ادب فراوااااااااااااان
    من قصد دارم آب شور راه اندازی کنم البته با مشورت شما

بیشتر از طول 1 متر نمیخام باشه و تا حدود 1200000 خرج کنم میشه اصن یا نه؟:flower:

40. کاربر مقابل از hoodor عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 2 از 8 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین