تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 45678
نمایش نتایج: از 141 به 145 از 145
    sadeghpa80 آواتار ها
    sadeghpa80 آفلاين است کاربر معمولي
    تشکر شده 191 بار در 56 ارسال

سلام اساتيد
    يه سوال دارم آيا آك با سايز طول ٨٠ عرض ٣٠ ارتفاع ٦٠ بدرد آبشور ميخوره و يه سامپ با ابعاد ٦٠ طول ٢٨ عرض و ٤٠ ارتفاع ؟
    ممنون خيلي هم نميخوام شلوغ كنم و چند تا ماهي كوچيك توش نگه دارم مثل يلوتنگ ، بلوتنگ،پادربلو و اسلاريس مثلا همين ٤ تا ماهي .

ممنون
    تانک سیچلاید های آفریقایی من : http://forum.niksalehi.com/forum263/thread83591.html

alavinejhad آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

salam man adresetuno nikhastam

AQUARIUM LOVER آواتار ها
    AQUARIUM LOVER آفلاين است كاربر ساده
    سن کاربر
    19
    تشکر شده 182 بار در 38 ارسال

درود
    دوستان من میخوام یه تانک مدل boyu tl550 بخرم به نظر شما مدل بهتری هست توبازار؟
    قصد دارم از ریف نگهداری کنم به نظر شما نور این سیستم که دوتا مهتابی24وات pl به همراه دو عدد ال ای دی (مشخصات اینارو نتونستم پیدا کنم)هست کافیه؟اگر نه میشه با اضافه کردن ال ای دی نو ر مناسبی بوجود آورد یا کل سیستم روشناییش باید تغییر کنه؟
    برای ارتقاء سیستم فیلتراسونش که پشت تانک قرار داره چه کار هایی میشه کرد؟
    تو این حجم (128l)بیشترین مقداری که میشه از لایو سند ولایو راک استفاده کرد چقدر هست؟چه تعداد ریف میتونم نگهداری کنم؟
    مارک red sea برای خرید لایو سند و نمک مناسبه؟
    چه تستر هایی نیاز دارم و مارک پیشنهادی شما چیه؟
    ببخشید زیاد شد

reset آواتار ها
    reset آفلاين است پاسخگو و راهنما
    سن کاربر
    26
    تشکر شده 1,167 بار در 363 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط AQUARIUM LOVER نمایش پست ها
    درود
    دوستان من میخوام یه تانک مدل boyu tl550 بخرم به نظر شما مدل بهتری هست توبازار؟
    قصد دارم از ریف نگهداری کنم به نظر شما نور این سیستم که دوتا مهتابی24وات pl به همراه دو عدد ال ای دی (مشخصات اینارو نتونستم پیدا کنم)هست کافیه؟اگر نه میشه با اضافه کردن ال ای دی نو ر مناسبی بوجود آورد یا کل سیستم روشناییش باید تغییر کنه؟
    برای ارتقاء سیستم فیلتراسونش که پشت تانک قرار داره چه کار هایی میشه کرد؟
    تو این حجم (128l)بیشترین مقداری که میشه از لایو سند ولایو راک استفاده کرد چقدر هست؟چه تعداد ریف میتونم نگهداری کنم؟
    مارک red sea برای خرید لایو سند و نمک مناسبه؟
    چه تستر هایی نیاز دارم و مارک پیشنهادی شما چیه؟
    ببخشید زیاد شد

سلام
    در مرحله اول پيشنهاد ميكنم با توجه به فضايي داريد اكواريوم رو بزرگ در نظر بگيريد و در ثاني اكواريوم اماده چيني اصلا توصيه نميشود
    شما فرموديد كل تانك ١٢٨ ليتر است كه اصلا ليتراژ مناسبي براي يك تازه كار نيست
    باز هم اگر مايل به تهيه اين تانك هستيد سوالات در زير جواب داده شد
    ١-سيستم روشناييش براي نگهداري از ريف هايي كه حساس نيستند مناسب هست(من بابل و شقايق خليج و كلت و .... رو با متال نگه ميداشتم و الان با مهتابي t8 و هيچ مشكلي ندارند)
    ٢-به دليل فضاي كم فيلتر مواد فيلتر رو با مواد با كيفيت مانند مديا ايهايم حتما جايگزين كنيد
    ٣- از لايو سند كه استفاده نكنيد نيازي نيست و لايو راك هم بستگي به فضاتون داره چون تانك نانو است مقدار ليتراژ و لايوراك زياد صدق نميكند تعداد مرجان نيز متغيير است براي افراد حرفه اي كه تانك نانو دارن معمولا ٥ الي ٧ قطعه ريف كوچك اما شما سعي كن به ٢ قطعه شروع كني
    نمك هم از برايت ول و ردسي هم خوبه ميتوانيد استفاده كنيد
    ٤- ميتونيد ست تستر اي پي اي رو استفاده كنيد يا كيف تست سرا يا جي بي ال كه بسته به هزينه اي كه ميخوايد بكنيد داره
    موفق باشيد

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghpa80 نمایش پست ها
    سلام اساتيد
    يه سوال دارم آيا آك با سايز طول ٨٠ عرض ٣٠ ارتفاع ٦٠ بدرد آبشور ميخوره و يه سامپ با ابعاد ٦٠ طول ٢٨ عرض و ٤٠ ارتفاع ؟
    ممنون خيلي هم نميخوام شلوغ كنم و چند تا ماهي كوچيك توش نگه دارم مثل يلوتنگ ، بلوتنگ،پادربلو و اسلاريس مثلا همين ٤ تا ماهي .

ممنون
    سلام
    بله ميتوانيد اب شور راه اندازي كنيد اما يك مقدار عرض كم شما رو اذيت ميكند
    براي شروع و كسب تجربه ميتوانيد كه بعد انشالا يك تانك استاندارد اب شور راه اندازي كنيد سامپ رو تا جايي كه ميتونيد بزرگ كنيد
    براي يك تازه كار اين ابعاد سخت است و ممكن است باعث دلسرد شدن شما شود بهتر است يك اك اصولي راه اندازي كنيد

مصطفی نیک پور آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

سلام دوستان
    ببخشید بدون مقدمه سوالمو میپرسم
    داخل رفیجیوم گیاه انگوری دارم با نور لامپ کم مصرف سفید 30وات
    گیاه خوب رشد میکنه ولی نمیدونم بعد از مدتی رویه گیاه جلبک قهوی رشد میکنه و باعث رشد گیاه میشه در نتیجه خرابی گیاه لطفا برایه حل مشکل راهنمایی کنید.اگر ممکنه جواب به این ادرس بفرست بازم خیلی از شما دوستان معذرت میخام
    با تشکر
    [email protected]*****.com

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 45678