تاریخ امروز :
تالار های تخصصی نیک صالحی - Powered by vBulletin
تبلیغات
تولبار جدید و آپدیت شده مخصوص نیک صالحی آماده دانلود است ، برای دانلود کلیک کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 26 از 26
    S.H.Moradi آواتار ها
    S.H.Moradi آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    36
    تشکر شده 15,497 بار در 2,642 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط m.rahimi.m نمایش پست ها
    سلام جناب مرادی . ممنون از پاسختون
    سوال های دیگه ام دارم که کم کم مطرح میکنم و پیش میرم . سوال های مبتدیانه بندرو هم بزارید رو این حساب که حتی دستم به تانک آبشور نخورده :d.

کرم های لوله ای پلیپ ها هم مشمول داشتن نور مناسب هستن ؟؟

این اسکیمر هایی که برای مثلا 80 لیتر مناسب هست امکان نصب رو این تانک رو نداره . به چه علت ؟

این حداقل شامل چه چیز هایی میشه و شامل چه چیزهایی نمیشه ؟

ممنونم از صبر و پاسختون .

سلام
    1- کرم های لوله ای نیاز به نور ندارن اما پولیپ ها نور نیاز دارند
    2- چرا میشه استفاده کرد اما اسکیمرهای موجود در بازار یا ریزن هستند و یا ماکرو که عملاً کارایی ندارن ! (به نظرم پول بابتش پرداخت نکنید خیلی بهتره !) مگر اسکیمر اروپایی پیدا بشه که بعید می دونم و اگر هم باشه خیلی گرون خواهد بود
    3- حداقل هم شامل نمک، شن، لایوراک، مواد فیلتری، واتر پمپ میشه
    موفق باشید
    Life is like a pathway of untrodden snow Be careful how you step in it for every mark will show

2. 5 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

m.rahimi.m آواتار ها
    m.rahimi.m آفلاين است كاربر ویژه بخش بازارچه آبزیان
    سن کاربر
    خیلی زیاد
    تشکر شده 8,348 بار در 2,065 ارسال

جناب مرادی سلام مجدد .

در وحله اول ( ازون جهت که به وضعیت کنونی بندرو از ماهیدوست اشراف دارید ) فعلا نمیخام کل تانکو جمع کنم چون وضعیتم مشخص نیست .

میخام وسایل رو خرد خرد جمع کنم تا بوقتش استارت تانک نانو رو بزنم .

برای حجم 30 لیتر واتر پمپ با چه قدرتی نیازه ؟؟ ( چند تا پاور هد بیکار تو منزل دارم میشه ازونا استفاده کنم ؟؟)

تانک میخام خودم بصورت دسساز درست کنم انشاا... طرح دستیشو اینجا میزارم تا به تایید شما برسه بعد بسازمش . ( شکل سوراخ کاریش و خانه های سامپ) .

برای نور تانک چه لامپی و با چه تعدادی باید استفاده کنم ؟؟

به صورت هفتگی باید چه مقدار از آب سیفون بشه ؟؟( با توجه به اینکه میخام یه دلقک دو تا کرم لوله ای و یه میگو نگهداری کنم )

چه تست هایی برای تانک باید تهیه بشه ؟؟( زیاد نمیخام براش هزینه کنم )

ممنونم از پاسختون

اگه سوالات و پرسش بنده خارج از تایپک هست دستور بدید تا جای مناسب تری مطرح کنم

4. 3 کاربر مقابل از m.rahimi.m عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

S.H.Moradi آواتار ها
    S.H.Moradi آفلاين است همکار قدیمی
    سن کاربر
    36
    تشکر شده 15,497 بار در 2,642 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط m.rahimi.m نمایش پست ها
    جناب مرادی سلام مجدد .

در وحله اول ( ازون جهت که به وضعیت کنونی بندرو از ماهیدوست اشراف دارید ) فعلا نمیخام کل تانکو جمع کنم چون وضعیتم مشخص نیست .

میخام وسایل رو خرد خرد جمع کنم تا بوقتش استارت تانک نانو رو بزنم .

برای حجم 30 لیتر واتر پمپ با چه قدرتی نیازه ؟؟ ( چند تا پاور هد بیکار تو منزل دارم میشه ازونا استفاده کنم ؟؟)

تانک میخام خودم بصورت دسساز درست کنم انشاا... طرح دستیشو اینجا میزارم تا به تایید شما برسه بعد بسازمش . ( شکل سوراخ کاریش و خانه های سامپ) .

برای نور تانک چه لامپی و با چه تعدادی باید استفاده کنم ؟؟

به صورت هفتگی باید چه مقدار از آب سیفون بشه ؟؟( با توجه به اینکه میخام یه دلقک دو تا کرم لوله ای و یه میگو نگهداری کنم )

چه تست هایی برای تانک باید تهیه بشه ؟؟( زیاد نمیخام براش هزینه کنم )

ممنونم از پاسختون

اگه سوالات و پرسش بنده خارج از تایپک هست دستور بدید تا جای مناسب تری مطرح کنم

سلام
    انشالله که مشکلات حل بشه
    واتر پمپ 300 الی 400 لیتری می تونه مناسب باشه فقط دقت داشته باشید که میله ی وسط روتور اون فلزی نباشه در غیر اینصورت خرده میشه و زنگ میزنه
    بهتره تانک رو به صورت بک فیلتر بسازید یعنی پشت آکواریوم رو تبدیل به سامپ کنید و حجم آکواریوم رو کمتر از 50 لیتر انتخاب نکنید!
    برای نور هم می تونید از مهتابی pl آکوامدیک 24 واتی استفاده کنید اگر آکواریومتون 50 لیتر باشه دو تا مهتابی آبی و سفید 24 وات میتونه مناسب باشه. البته اگر تصمیم به نگهداری مرجان ندارید می تونید از ال ای دی هم استفاده کنید!
    اگر هفته ای 20 درصد تعویض آب کنید نیاز به خرید اسکیمر و افزودن هیچ مکملی نیست.
    تست هم ph ، kh ، نیترات و فسفات تهیه کنید
    در خدمتتون هستم
    Life is like a pathway of untrodden snow Be careful how you step in it for every mark will show

6. 7 کاربر مقابل از S.H.Moradi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

amiroscar آفلاين است تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوست و استاد گرامی جناب مرادی
    بنده قصد راه اندازی یک اکواریوم نانو رو داشتم بین ۵۰ تا ۱۰۰ لیتر که نهایت ۲ تا دلقک و نئون و یدونه شقایق توش بندازم ( البته اکواریوم اماده مد نظرم هست(چینی))
    والا چند نفر طبق توصیه شما فرمودند که اینها اسکیمر نیازی نداره و هفته ای یکبار سیفون کافیه بعدش از چند نفر دیگه هم که پرسیدم اونها تاکید شدید داشتن که حتما باید اسکیمر باشه و نباشه بعد چند هفته تا ماه تلفات میدی و کلا الکی پول دور ریختنه و نکنی بهتره
    حقیقتش مردد هستم که آیا بگیرم یا نگیرم، درضمن این مدلی که مد نظر خودمه مارک هایلاfa-400 هستش با همه چی فقط اسکیمر نداره که ۶۰ لیترهhttp://nasimkala.com/%D8%A2%D9%83%D9...88%D9%85Fa-400 و یه مدل دیگه هم هست مارک ویپرو که اسکیمر داره http://nasimkala.com/%D8%A2%D9%83%D9...%85MagicWave37 که کلا ۲۵۰ تومن اختلاف قیمتشونه
    حالا بنظرتون هم از لحاظ کیفیت و اقتصادی و با توجه به تمام مسایل و مشکلات کدوم بهتره و چند سال کامل جواب میده چون بیشتر خودم اون هایلا مد نظرمه ولی از بابت اسکیمر و تلفات خیلی میترسم
    اگر امکانش هست راهنماییم کنید
    با تشر
    ویرایش توسط amiroscar : May 27th, 2014 در ساعت 11:38 AM

farbodb آواتار ها
    farbodb آفلاين است كاربر متخصص
    زندگی زیباست
    تشکر شده 106 بار در 53 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط amiroscar نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوست و استاد گرامی جناب مرادی
    بنده قصد راه اندازی یک اکواریوم نانو رو داشتم بین ۵۰ تا ۱۰۰ لیتر که نهایت ۲ تا دلقک و نئون و یدونه شقایق توش بندازم ( البته اکواریوم اماده مد نظرم هست(چینی))
    والا چند نفر طبق توصیه شما فرمودند که اینها اسکیمر نیازی نداره و هفته ای یکبار سیفون کافیه بعدش از چند نفر دیگه هم که پرسیدم اونها تاکید شدید داشتن که حتما باید اسکیمر باشه و نباشه بعد چند هفته تا ماه تلفات میدی و کلا الکی پول دور ریختنه و نکنی بهتره
    حقیقتش مردد هستم که آیا بگیرم یا نگیرم، درضمن این مدلی که مد نظر خودمه مارک هایلاfa-400 هستش با همه چی فقط اسکیمر نداره که ۶۰ لیترهآكواريوم Fa-400 و یه مدل دیگه هم هست مارک ویپرو که اسکیمر داره آكواريوم Magic Wave 37 که کلا ۲۵۰ تومن اختلاف قیمتشونه
    حالا بنظرتون هم از لحاظ کیفیت و اقتصادی و با توجه به تمام مسایل و مشکلات کدوم بهتره و چند سال کامل جواب میده چون بیشتر خودم اون هایلا مد نظرمه ولی از بابت اسکیمر و تلفات خیلی میترسم
    اگر امکانش هست راهنماییم کنید
    با تشر
    سلام
    در رابطه با اسکیمر اقای مرادی تو چند پست قبل توضیح دادن اسکیمرهای تانک های نانو اکثرا ریزن و ماکرو هستن که عملا کارایی ندارن و فقط هزینه اضافی هست مگر اینکه از بین اسکیمرهای اروپایی خودتون تهیه کنید که در حال حاضر برای سیستم های بک فیلتر اسکیمر نانو اروپایی موجود نیست کوچکترین سایز اسکیمرهای نانو مرین سورس داره که اونم به سامپ احتیاج داره
    شما سیفون هفتگی 20% داشته باشین تقریبا از وجود اضافه کردن اسکیمر و محلول های هفتگی بی نیازمیشین

aliunu آفلاين است كاربر ساده
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

واقعا مفید بود ممنون

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12